МО РФ заявило про "розгром" легіону та "РДК" на Бєлгородщині. В ЛСР кажуть, що продовжують визволяти Росію

МО РФ заявило про "розгром" легіону та "РДК" на Бєлгородщині. В ЛСР кажуть, що продовжують визволяти Росію

Міноборони РФ
Будівля Міноборони РФ в Москві, Росія. Facebook/Міноборони Росії

Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням", яке вторглося на територію Бєлгородської області. В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

У Міноборони РФ заявили, що під час "контртерористичної операції" ударами авіації, вогнем артилерії та активними діями підрозділів прикриття держкордону Західного військового округу націоналістичні формування було заблоковано та розгромлено".

У відомстві заявили про "знищення понад 70 українських терористів", чотирьох бойових броньованих машин та п'ять пікапів, а решта "націоналістів відкинуті на територію України, де за ними тривало завдання вогневої поразки до повної ліквідації".

Водночас легіон "Свобода Росії" заявив, що разом з "Російським добровольчим корпусом" продовжують визволяти Бєлгородську область.

"Армія РФ нічого не змогла протиставити групі патріотів-добровольців, які взяли до рук зброю і не побоялися відкрито піти проти режиму Москви за вільне майбутнє Росії. Вкотре зруйнований міф про те, що громадяни РФ у безпеці та РФ сильна, за фактом — влада роками просто розкрадала бюджет і брехала, що все добре", — заявили у легіоні.

За словами легіонерів, резервів у РФ для реагування на військові кризи немає.

"Усі військовослужбовці мертві, поранені чи в Україні. РФ абсолютно не захищена. У Білгородській області паніка, частково йде організована евакуація, але переважно відбувається стихійна втеча", — заявили в ЛСР.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги" безпеки виключно за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

На початок