Російські добровольці заявили про знищення військової техніки РФ на Бєлгородщині. Що відомо про ситуацію з полоненими

Російські добровольці заявили про знищення військової техніки РФ на Бєлгородщині. Що відомо про ситуацію з полоненими

Оновлено
Легіон "Свобода России"
Легіон "Свобода России". Фото: з телеграм-каналу легіону "Свобода России"

Російські добровольці продовжують свою операцію на Бєлгородщині у Росії. Про це легіон “Свобода Росії” повідомляє у соцмережах. Також російські добробольці закликають військових РФ здаватися у полон. Тим часом у ГУР Міноборони Суспільному повідомили, що як тільки, офіційне звернення щодо можливої передачі добровольцями російських полонених Україні надійде до Координаційного штабу з поводження з військовополоненими, ця інформація "буде належно розглянута".

Згідно із заявами легіону “Свобода Росії” у Телеграм, цієї ночі з використанням дронів групи легіону знищили 2 танки, 1 БМП-3 і 1 БРДМ у районі КПП Шебекіно.

“Рухаємося далі до повного знищення режиму. Росія буде вільною!” — заявили у легіоні.

Там також оприлюднили відео із, імовірно, російськими військовополоненими, яких напередодні добробольці так і не змогли передати губернатору Бєлгородської області В’ячеславу Гладкову.

“Росіяни не повинні воювати з росіянами. За що ви воюєте? За які цінності? За чиї гаманці? Не йдіть на вірну смерть заради політичних амбіцій боягузливої молі: здавайтеся в полон і збережіть своє життя”, — йдеться у тексті до відео.

У неділю, 4 червня, "Російський добровольчий корпус" і легіон "Свобода Росії" заявили, що увійшли до передмістя міста Шебекіно Бєлгородської області Росії. Добровольці також повідомили, що взяли у полон російських військових, яких пропонували віддати губернатору Бєлгородської області під час особистої зустрічі.

Оскільки губернатор регіону Гладков не з’явився на призначену ним зустріч, полонені будуть передані для обміну українській стороні, заявили у легіоні "Свобода Росії" ввечері 4 червня.

"Російський добровольчий корпус" (РДК) та легіон "Свобода Росії" 1 червня оголосили про початок другої фази "звільнення" Бєлгородської області, опублікувавши відповідні відеозвернення. За їхніми словами, вони йшли у Шебекінському напрямку.

Що каже українська сторона про можливу передачу Україні російських військовополонених із Бєлгородської області

Як розповів Суспільному представник ГУР Міноборони Андрій Юсов, як тільки, офіційне звернення надійде до Координаційного штабу з поводження з військовополоненими, то ця інформація буде належно розглянута.

“Ми стежимо за цими подіями. Чули відповідну заяву. Як тільки, скажімо, офіційне звернення надійде до Координаційного центру з поводження з військовополоненими, то ця інформація буде належно розглянута і відповідна реакція буде згідно українського законодавства і відповідно до Женевської конвенції”, — сказав Юсов.

Представник ГУР додав, що наразі він не має інформації, чи надходили подібні офіційні звернення.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про попередній рейд у Бєлгородську область

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

24 травня у ГУР повідомили, що українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область.

25 травня "Російський добровольчий корпус" зробив заяву, що бійці РДК знову зайшли на територію Росії. Відповідне відео російські добровольці оприлюднили на своєму телеграм-каналі.

На початок