Юсов: Масштаби та географія внутрішніх конфліктів у Росії будуть збільшуватися

Юсов: Масштаби та географія внутрішніх конфліктів у Росії будуть збільшуватися

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, фото: УНІАН

Масштаби та географія внутрішніх конфліктів у Росії будуть лише збільшуватися. Зараз Москва застосовує внутрішні резерви своєї армії для придушення повстанців, але приховувати цей конфлікт уже неможливо.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

"В останні місяці ці події лише набирають обертів. Збільшується географія діяльності повстанців, збільшується кількість учасників цих дій, і зрештою ми повинні розглядати не тільки окремі взяті події на Бєлгородщині, але в цілому у РФ сьогодні — це неспроможна держава", — сказав Андрій Юсов.

За його словами центральна влада РФ неадекватна і події на Бєлгородщині це демонструють.

"Все, що-небудь боєздатне зосереджено на окупованих українських територіях, а на території самої Росії – безлад, хаос, анархія і безвладдя. Це означає, що подібні конфлікти можуть поширюватися в різних куточках цієї території, яка зараз називається Російською Федерацією", — зазначив Юсов.

Представник ГУР МО також зауважив, що Москва наразі не перекидає військових, які знаходяться в Україні у Бєлгородську область, а намагається обмежитися внутрішніми ресурсами армії РФ і завдає артилерійських ударів по власній цивільній інфраструктурі.

"Той факт, що вони вже залучають власні Збройні сили, а також армійську авіацію, артилерію – це вже факт доведений, і відповідно далі приховувати, що нічого не відбувається, путінський режим вже просто не в змозі", – сказав Юсов.

Російські добровольці продовжують свою операцію на Бєлгородщині у Росії, яка розпочалась 1 червня. Про це легіон "Свобода Росії" повідомляє у соцмережах.

"Російський добровольчий корпус" і легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про попередній рейд у Бєлгородську область

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

24 травня у ГУР повідомили, що українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область.

25 травня "Російський добровольчий корпус" зробив заяву, що бійці РДК знову зайшли на територію Росії. Відповідне відео російські добровольці оприлюднили на своєму телеграм-каналі.

На початок