РФ скасувала "контртерористичну операцію" в Бєлгородській області. Добровольці кажуть, що досягли цілей

РФ скасувала "контртерористичну операцію" в Бєлгородській області. Добровольці кажуть, що досягли цілей

Доповнено
РФ скасувала "контртерористичну операцію" в Бєлгородській області. Добровольці кажуть, що досягли цілей
. Легіон "Свобода Росії". Фото: ЛСР

Російська влада повідомила про припинення дії "режиму контртерористичної операції" у Бєлгородській області Росії, де напередодні почались бої за участі добровольчих підрозділів ЗСУ "Російський добровольчий корпус" та Легіон "Свобода Росії".

Про це повідомив губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков.

"Ухвалено рішення про скасування правового режиму контртерористичної операції на території Білгородської області", — написав він на своєму Telegram-каналі.

Гладков також заявив, що внаслідок боїв у регіоні нібито загинув мирний мешканець.

"Все-таки, на превеликий жаль, ми маємо втрати. Від рук ЗСУ загинув мирний мешканець села Козинка", — повідомив губернатор.

Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

"Вчора, 22 травня 2023 року, на прохання жителів Бєлгородської області Легіон "Свобода Росії" і "Російський добровольчий корпус" почали проведення миротворчої операції. Путінські ФСБшники з ганьбою утекли першими. Було знищено кілька одиниць бронетехніки, кілька одиниць захоплено нами. Сьогодні противник продовжив підтягувати резерви, і сьогодні Легіон "Свобода Росії" знищив мотострілецьку роту російської армії", — зазначив у відеокоментарі боєць Легіону із позивним "Цезар".

Він запевнив, що мешканці зустрічають бійців спокійно.

"Багато хто евакуювався. Ті, хто лишився на місці, налаштовані дружньо. Бойові дії тривають, Росія буде вільною", — додав "Цезар".

Доказів цих подій автори відеозапису не надали. Суспільне не може перевірити заявлену інформацію незалежно, а також підтвердити час та місце запису відео.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня повідомив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

"Російський добровольчий корпус" також оприлюднив відеозаписи із бійцями підрозділу, зняті, як заявлено, на території Бєлгородської області.

"Обстановка на маленькому, але вже нашому власному, шматочку Батьківщини поки що тривожна", — йдеться у повідомленні.

Згодом на Telegram-каналі Легіону "Свобода Росії" заявили, що їхній підрозділ виконав цілі операції на території регіону.

"Ціллю миротворчої операції у Бєлгородській області було створення демілітаризованої зони між Росією і Україною, знищення силовиків, які служать путінському режиму і демонстрація народам Росії того, що можливе створення осередків спротиву й успішна боротьба з путінським режимом. Ці цілі операції були успішно досягнуті. В ході вчорашніх боїв сили ФСБ були розгромлені і в паніці відступили", — йдеться в оприлюдненому аудіозаписі.

У коментарі Суспільному в Легіоні уточнили, що операція на території Бєлгородської області ще не завершилась.

"Операція триває. Деталі поки дати не можемо. Цілі на сьогоднішній день зі сьогоднішніми темпами — виконані", — розповіли російські добровольці.

Також російські ЗМІ та Telegram-канали поширили відеозапис Міноборони Росії, на якому зафіксована пошкоджена військова техніка, що нібито належала "українській диверсійно-розвідувальній групі", що діяла на території Бєлгородської області. У відповідь "Російський добровольчий корпус" запевнив, що не має втрат.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

На початок