"ЛСР та РДК за два дні викрили слабкості російської армії", — полковник Ґрант про ситуацію в Бєлгородській області

"ЛСР та РДК за два дні викрили слабкості російської армії", — полковник Ґрант про ситуацію в Бєлгородській області

Ексклюзивно
Легіон "Свобода Росії"
. Легіон "Свобода Росії". Фото: ЛСР

Легіон "Свобода Росії" та "Російський добровольчий корпус" за останні два дні викрили слабкості російської армії і це призведе до негативних політичних наслідків.

Про це у коментарі Суспільному сказав полковник запасу британської армії, експерт з питань безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Ґлен Ґрант.

За його словами, рейд ЛСР та РДК на територію Бєлгородської області має і військові і політичні компоненти, зокрема важливо те, що це дії російського легіону, а не українського.

"Я впевнений, що українці не сказали їм: “не робіть цього”. Та я також переконаний, що російський легіон не послухався, якби їм заборонили це робити. Очевидно, що вони побачили можливість створити проблеми для Росії і можливо відкрити дискусію всередині РФ. Можливо захотіли показати людям, що Путін не такий всемогутній, яким себе показує, і що у цій системі є слабкі місця", — сказав експерт.

Ґрант зазначив, що російським добровольцям вдалося виявити слабкі місця.

"За останні два дні вони викрили слабкості російської армії. І безумовно це призведе до негативних політичних наслідків. Росія зараз повністю збентежена. Тому що це показало наскільки вони є безсилими. особливо їхня система безпеки у цьому регіоні. Це показало, що всі розмови про могутню Росію є неправдивими. Вони не здатні навіть захистити свій власний кордон. Тому Росія повинна мовчати про це", — зазначив він.

На думку експерта, інші країни мовчать лише через те, що вони "просто чітко не знають, що саме відбувається", і ніхто не хоче щось сказати, а потім дізнатися, що помилився.

"Тому що це був сюрприз. Сюрприз навіть для більшості людей в Україні. І я думаю, що політично, ця ситуація викличе багато суперечок. Тому що, наприклад, США завжди заявляли, що не хочуть, щоб Україна щось робила всередині Росії. Що грало на руку Росії, звичайно. Але вони не можуть зупинити російський легіон. Тому що він складається з росіян. Вони мають право боротися у своїй країні", — сказав Ґрант.

За його словами, російська система оборони зламана і це триває роками.

"Вона корумпована, несправедлива щодо своїх солдатів, до яких ставляться як до рабів, як до м'яса. Усі найвищі ланки російської армії розкрадають державні гроші. І це триває роками", — сказав британський експерт.

Ґрант зазначив, що за останні місяці стало "абсолютно очевидним", що багато речей, які росіянам здавались справжніми в армії насправді ніколи не існували, багато речей, про які людям розповідали, що може зробити армія, вона насправді не може зробити.

"Все, що може зробити армія РФ — це повернутися до способу ведення війни, який існував століттями, тому і кинути численні тіла у свого ворога. Такий спосіб війни ще раз показує, що вони слабкі в інших складових. І щойно ми побачили, де вони надзвичайно слабкі", — сказав він.

Експерт зазначив, що ситуація з рейдом ЛСР та РДК "надважлива" для викривання російської армії та політики такого регіону як Бєлгород.

"Вона важлива, тому що показує, що якщо Україна захоче зайти в Росію, вона зможе це зробити. І відкриває багато простору для думок, особливо для Кремля про те, що вони говорять і які насправді мають шанси у цій війні", — наголосив Ґрант.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що "ситуація складна, легіон та РДК створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

"Надалі — рухаємося до звільнення всієї Росії від путінського диктату та припинення злочинної війни", — зазначили там.

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області РФ проводиться операція для "створення смуги" безпеки виключно за участі громадян Росії.

За словами речника президента РФ Пєскова, якого цитують російські медіа, Путіну вже відзвітували про "спробу прориву". Він назвав події в Бєлгородській області "українською диверсією", мета якої "відвернути увагу від бахмутського напрямку". Пєсков додав, що російські сили намагаються знищити "диверсантів".

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

На початок