ГУР перевіряє інформацію про перекидання частини військових РФ із України в Бєлгородську область

ГУР перевіряє інформацію про перекидання частини військових РФ із України в Бєлгородську область

Прапор легіону "Свобода России"
Легіон "Свобода России". Фото: з телеграм-каналу легіону "Свобода России"

Українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Така інформація є. Вона зараз перевіряється і відстежується”, — сказав Юсов.

Він додав, що перекидання окремих підрозділів, особливо з лінії фронту, – це не дуже швидкий процес.

“Він потребує підготовки і реалізації. Тому ми спостерігаємо і безумовно уважно стежимо за цією інформацією”, — пояснив представник ГУР.

Він також розповів, що українській розвідці відомо все про те, що відбувається на Бєлгородщині. За його слвоами, наразі з боку окупаційної влади там спостерігається продовження паніки. Юсов процитував губернатора Бєлгородської області: “Ситуація під контролем, але з будинків краще не виходити”.

Він додав, що населення регіону лояльно ставиться до російських добровольців.

“Насправді до повстанців прекрасно ставиться місцеве населення. Тобто велика лояльність до представників РДК ("Російського добровольчого корпусу" — ред.) та легіону "Свобода Росії" від мешканців Бєлгородщини, сприйняття їхніх посилів, їхніх ключових повідомлень”, — розповів Юсов.

Коментуючи евакуацію ядерних об’єктів з території Бєлгородської області РФ, Юсов сказав, що їх наразі не повернули.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

Вибір редакції

На початок