"Російський добровольчий корпус" заявив, що його бійці знову зайшли на територію Росії

"Російський добровольчий корпус" заявив, що його бійці знову зайшли на територію Росії

Бійці "Російського добровольчого корпусу"
. Фото: Скрін відео РДК з телеграм-каналу "Російського добровольчого корпусу"

У четвер, 25 травня, "Російський добровольчий корпус" (РДК) зробив заяву, що бійці РДК знову зайшли на територію Росії. Відповідне відео російські добровольці оприлюднили на своєму телеграм-каналі.

“Ну що ж, друзі, "Російський добровольчий корпус" знову зробив неможливе. Ми знову на Батьківщині (в Росії — ред.). Докази просто за моєю спиною. Вкотре ми заходимо на територію Росії, з боями або тихо — це вже не важливо. Полум'я боротьби розгорається по всій країні. Чекайте на нас і у вашому населеному пункті”, — заявив боєць на відео.

“Зрозуміло, цього разу вже нікому не потрібно доводити, що ми знімали наше відео не в Київській області, а на Батьківщині. Проте ми вирішили зробити нашою доброю традицією подібні ролики! Слава РДК!” — зазначили добровольці у Телеграм.

На задньому фоні на відео видно напис "Пошта Росії". Друга табличка за спиною бійця містить напис, що це населений пункт Глотово у Грайворонському міському окрузі Бєлгородської області РФ. Водночас немає підтвердження тому, коли саме було знято це відео.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

24 травня у ГУР повідомили, що українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область.

На початок