Побороти путінського-фашистський режим у себе вдома. Що розповіли росіяни легіону "Свобода Росії"

Побороти путінського-фашистський режим у себе вдома. Що розповіли росіяни легіону "Свобода Росії"

Побороти путінського-фашистський режим у себе вдома. Що розповіли росіяни легіону "Свобода Росії"
. Військовослужбовець Воронезького гарнізону ЗВО під час навчань у січні 2021 року. Фото: Міністерство оборони Російської Федерації

Російські військовослужбовці з-поміж полонених утворили легіон "Свобода Росії". Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. Один з учасників легіону "Свобода Росії" заявив, що опинившись на території України, прийняв для себе рішення не вступати у бій із ЗСУ і здатися у полон.

Про те як із полонені військових РФ стали бійцями добровольчого легіону вони розповіли під час пресконференції, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я — військовослужбовець РФ, як і багато інших, був відправлений на територію України для виконання так званої військової спеціальної операції. Так запевняло наше доблесне керівництво. У перші дні наш підрозділ був фактично знищений, тому що він потрапив під шквальний вогонь. Так я потрапив у полон. У полоні я збагнув, що насправді це ніяка не спецоперація. Йде повномасштабне вторгнення на територію іншої держави з метою встановлення своєї влади, свого режиму", – розповів один із військових РФ.

Поки полонених переміщували, вони бачили зруйновані Ірпінь, Бучу, Гостомель.

"Ми чули розповіді багатьох мирних жителів, хто залишився живим. Вони розповідали, що з їхніх будинків, які вони роками облаштовували, жили в них, збройні сили РФ під егідою путінського режиму виносили усі речі. Усвідомивши усе, що відбувається, що це справжній геноцид, я вирішив вступити у легіон "Свобода Росії". Насамперед я зробив це, щоб побороти путінського-фашистський режим в себе вдома, у себе в країні. За для щасливого майбутнього наших дітей, внуків", – зазначив військовий.

Учасники заявили, що за добу надійшло понад 300 заявок про вступ до "легіону".

"Я бачив вбивства мирних громадян, знищення дитячих будинків, лікарень, пологових будинків. У них ховався мирний народ України. Також бачив, як російська армія використовувала в якості заручників мирних громадян — як живий щит", – розповів інший. Тоді вирішив не вступати в бій, а здатися в полон. Коли дізнався про легіон, попросив вступити до нього. Пройшов перевірку. Потім почалися тренування. Спочатку без зброї, але з виникненням довіри, почали користуватися і нею.

"Знання отримані мною за роки у російській армії я передав збройним силам України. Згодом уся моя інформація підтвердилась у реальних боях з отриманням перемог над окупантами", – розповів чоловік.

Після цього чисельність легіону збільшили – до нього увійшли також білоруси.

"Я звертаюся до всіх громадян та військових РФ — вступайте у наш легіон і будемо разом боротися проти путінського режиму. Можливо, колись ми увійдемо у свою вже вільну країну", – закликав він.

"Мене взяли у полон місцеві мешканці"

Третій учасник пресконференції також заявив, що бачив вбивства у Бучі, зокрема дітей. На вигляд їм, за його словами, не було і 10 років.

"Мене взяли у полон місцеві мешканці. Під час свого перебування в Україні я зрозумів, що тут не "спеціальна операція", а справжня війна і масове вторгнення", – розповів він.

"Ми розповіли збройним силам України про те, як діють батальйоно-тактичні групи армії РФ. Тим, хто воює на стороні РФ, але хоче перейти на українську сторону, потрібно скласти зброю, здатися в полон і попросити про вступ до легіону", – розповів військовий РФ.

Полонені мають заявити про бажання вступити в легіон наглядачам у таборі. Щодо перевірки, зазначається, спочатку потрібно пройти детектор брехні (поліграф), щоб підтвердити щирість намірів, потім робота із психологами.

"Перевіряються фізичні дані, морально-психологічні, професійна підготовка й вміння поводження зі зброєю. Потім атестаційна комісія приймає рішення", – розповів військовий.

Читайте також

Війна Росії в Україні. День 41. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок