"РФ не знає, як зберегти лице і як закінчити "спеціальну військову операцію" — Резніков

"РФ не знає, як зберегти лице і як закінчити "спеціальну військову операцію" — Резніков

ЗМІ
Міністр оборони України Олексій Резніков
Міністр оборони України Олексій Резніков. Фото: Associated Press

Росія не знає, як зберегти лице і як закінчити так звану "спеціальну військову операцію" та шукає варіанти. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю “РБК-Україна”, коментуючи “мирні пропозиції” Бразилії та КНР.

“Насправді, коли ви бачите таку кількість союзників, що пропонують, це означає, що Росія мріє про переговори. Вона не знає, як зберегти лице і як закінчити так звану "спеціальну військову операцію" та шукає варіанти”, — сказав міністр.

За словами Резнікова, коли настане час справжніх розмов про мир, все одно диктувати буде Україна. Говоритиме: "Ми хочемо, щоб за нашим столом сіли американці, британці, французи, німці, турки, поляки. Ми хочемо, щоб це була коаліція країн, які готові взяти на себе зобов'язання забезпечити нам безпеку завтра".

“Просто фасилітаторЛюдина, яка забезпечує успішну групову комунікацію. нам не потрібний. Ми впораємося без фасилітатора. У нас чудові переговорники є у команді, і не один. Сам президент. У нас у кожного свої скіли – у голова Офісу скіли, у Дмитра Кулеби, у мене є досвід. І так далі. Ми з цим упораємося”, — сказав міністр.

Він додав, що йтиметься про політичну волю держав узяти на себе якісь зобов'язання.

“Усі щось озвучують. А в нас є план, озвучений президентом — 10 пунктів. Ми говоримо: це наша позиція, вперед”, — зазначив міністр.

Читайте також: Резніков: "Щодо літаків – я впевнений, ми доб'ємо це питання"

Резніков також сказав, що Україна має вийти на межі 1991 року. Далі питання технологій. Сам Кремль нікуди не подінеться. Але режим може змінитись.

“У них був момент просвітлення в країні кілька разів. У Радянському союзі була відлига, перебудова, за Єльцина країна розвивалася, будувалися демократичні інститути, вони ж реально боролися за свободу, демократію. Потім вони самі ж у себе її й поховали. Але вони мають це ядро всередині, вони здатні і можуть це зробити”, — сказав міністр.

Читайте також: Очікування від контрнаступу дещо "перегріті" — Резніков

Відповідаючи на питання, наскільки ймовірним є відновлення кордонів 1991 року не лише військовим, а й дипломатичним шляхом, Резніков сказав, що дипломатичний шлях можливий, коли слабшають ресурси агресора, але він все одно хоче щось виторгувати.

“Він захоче виторгувати зняття якихось санкцій, можливість щось продавати, торгувати, щоби за щось жити. Його конкретні власники скарбниці захочуть нею скористатися, вони захочуть перестати бути ізгоями, щоб їхні діти десь навчалися. Вони шукатимуть, торгуватимуться. А торг — це вже дипломатія. Тільки у ній головна одиниця — цифри”, — сказав міністр.

За його словами, це може відбутися не за нинішнього керівництва РФ.

“Однозначно, ні. Думаю, вже з тими, хто змінить їхній режим. Вони можуть залишитися ідеологічно тими ж, але прізвища будуть іншими і їм буде легше кивати на попередників, мовляв, це вони все зіпсували”, — пояснив Резніков.

Що відомо про заяви президента Бразилії щодо війни в Україні

Раніше президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час візиту в ОАЕ закликав світ створити аналог групи країн G20 для закінчення війни в Україні. За словами Лула да Сільви, Україна, Росія та інші країни мають приєднатися до "політичної G20", щоб спробувати покласти край війні.

"G20 була сформована, щоб врятувати світову економіку, яка опинилася в кризі. Тепер важливо створити інший вид G20, щоб покласти край цій (російсько-українській – ред.) війні та встановити мир. Це мій намір, і я думаю, що нам вдасться досягти великого успіху", — сказав він.

Бразильський лідер заявив, що обговорював цю ініціативу з президентом США, канцлером Німеччини, президентом Франції, лідерами деяких країн Південної Америки, а також з главами Китаю та ОАЕ.

Перед тим да Сілва заявив, що президент України Володимир Зеленський "не може хотіти всього", і запропонував Києву поступитися Росії Кримом, аби закінчити війну.

"Путін не може захопити територію України. Можливо, ми обговоримо Крим. Але про те, що він ще вторгся, він має подумати... Зеленський теж не може хотіти всього... Світу потрібен спокій... Ми повинні знайти рішення", — сказав він.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою повідомив, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У березні Сі Цзіньпін здійснив офіційний візит в Росію, де зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним.

5 квітня представниця Держдепу Андреа Калан у коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак, що Китай надсилає зброю Росії.

26 квітня відбулася перша за час повномасштабної війни телефонна розмова лідерів України та КНР.

Читайте також

США оцінили перспективи контрнаступу України, Росія обстріляла Миколаїв та Херсон. 428 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок