Президент Бразилії пропонує створити аналог G20 для миру в Україні

Президент Бразилії пропонує створити аналог G20 для миру в Україні

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва
. Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва. Фото: Associated Press

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва закликав світ створити аналог групи країн G20 для закінчення війни в Україні.

Про це він заявив під час візиту в ОАЕ, повідомляють France24 та El Tiempo.

За словами Лула да Сільви, Україна, Росія та інші країни мають приєднатися до "політичної G20", щоб спробувати покласти край війні.

"G20 була сформована, щоб врятувати світову економіку, яка опинилася в кризі. Тепер важливо створити інший вид G20, щоб покласти край цій (російсько-українській – ред.) війні та встановити мир. Це мій намір, і я думаю, що нам вдасться досягти великого успіху", — сказав він.

Бразильський лідер заявив, що обговорював цю ініціативу з президентом США, канцлером Німеччини, президентом Франції, лідерами деяких країн Південної Америки, а також з главами Китаю та ОАЕ.

Читайте також: Співробітник консульства РФ у Бразилії вдарив жінку, яка протестувала проти війни в Україні

Лула да Сілва також заявив, що "рішення про війну прийняли дві країни" і звинуватив США і Європу в затягуванні конфлікту.

"Президент Путін не виступає з жодними ініціативами, щоб зупинити війну. Зеленський від України не виступає з жодними ініціативами, щоб зупинити війну. Європа та США продовжують робити свій внесок у продовження війни. Тож вони мають сісти за стіл і сказати: "Досить", — сказав він.

Раніше президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що президент України Володимир Зеленський "не може хотіти всього", і запропонував Києву поступитися Росії Кримом, аби закінчити війну.

Читайте також

Раджу росіянам збиратися та їхати з Криму. Як ні — будуть відповідати перед законом — Верещук

"Був, є і завжди буде Україною": країни світу зробили заяви до роковин окупації Криму

У столиці Бразилії прихильники експрезидента атакували Конгрес та президентський палац. Да Сілва обіцяє покарання

На початок