Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN

Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN

ЗМІ
Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN
. Президент Росії Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін. Фото: AP

Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою.

"У США є розвіддані про те, що китайський уряд розглядає можливість надання Росії безпілотників та боєприпасів для використання у війні в Україні, повідомили CNN три джерела, знайомі з розвідданими", — йдеться у повідомленні.

За даними співрозмовників видання, схоже, що Пекін ще не ухвалив остаточного рішення, але переговори між Росією та Китаєм про ціну та обсяг обладнання тривають.

Читайте також: Китай оприлюднив свій "мирний план" щодо війни в Україні. Що до нього увійшло

"Джерела, знайомі з розвідкою, повідомили, що після вторгнення в Україну Росія неодноразово запитувала у Китаю безпілотники та боєприпаси, і китайське керівництво протягом останніх кількох місяців активно обговорює, чи надсилатиме смертоносну допомогу, чи ні", — зазначає CNN.

Однак останніми тижнями представники американської розвідки зібрали інформацію, яка свідчить про те, що Китай зараз схиляється до постачання обладнання.

Як нагадують журналісти, США та їхні союзники минулого тижня почали публічно попереджати про потенційну військову підтримку Китаєм Росії у спробі утримати Пекін від просування вперед та перетину точки неповернення з точки зору того, щоб його вважали ізгоєм на світовій арені, заявили офіційні особи США.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, країна не підтримала Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стала виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

Раніше Китай пообіцяв представити своє бачення політичного врегулювання війни Росії проти України. Про це під час Мюнхенської конференції з безпеки заявив Ван Ї, голова комісії з закордонних справ Китаю.

"На річницю (повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого — ред.) ми опублікуємо документ з нашою позицією, політичне рішення, щодо української кризи. Щодо проблеми України у нас позиція одна — ми підтримуємо розмови про мир. Ми на стороні миру і діалогу", — сказав він.

За словами посадовця, Китай схвильований "розмахом кризи в Україні" і китайська сторона намагалась врегулювати ситуацію після повномасштабного вторгнення Росії в Україну рік тому.

Коментуючи анонсований Китаєм мирний план, Зеленський тоді сказав, що знає лише загальні речі, оскільки дипломати обох країн зустрічалися.

"Китай сказав, що в них є така ініціатива, документ я не бачив, є якісь елементи, зараз дуже рано ставити діагноз цьому документу. Я вважаю, що в цілому те, що Китай почав говорити про Україну і пішли якісь сигнали, це дуже непогано. Для нас важливо, щоб всі держави бажано були на нашому боці, на боці справедливості. Те, що Китай про це вже говорить — це вже якісь перші кроки, це дуже непогано. Будемо робити якісь висновки після того, як побачимо конкретику, що вони пропонують і тоді буде зрозуміло щось", — додав він.

Читайте також

Путін: "Російсько-китайські відносини виходять на нові рубежі"

Зеленський прокоментував китайську "формулу миру" і готовність зустрітися із Сі Цзіньпіном

На початок