Угорщина хоче обмежити ввезення в ЄС яєць, птиці та меду з України

Угорщина хоче обмежити ввезення в ЄС яєць, птиці та меду з України

Прапор Угорщини
. Прапор Угорщини. Фото: УНІАН

Обмеження Європейського Союзу на імпорт українських продуктів харчування мають стосуватися не лише зерна, а також яєць, птиці та меду, заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь ввечері в середу, 19 квітня, після переговорів у Брюсселі. Про це пише Reuters.

“Ми також маємо застосувати обмеження на яйця, м’ясо птиці та мед, які надходять до ЄС з України”, — написав Надь у Facebook.

Надь також повідомив державному інформаційному агентству MTI, що Угорщина продовжить дозволяти транзит українського зерна, забезпечуючи відправлення таких партій “у контрольованому порядку”.

Він також заявив, що переговори вже ведуться щодо інших продуктів, які можуть потрапити під поточну заборону на імпорт.

“Для Угорщини варто було вжити рішучих заходів і захистити інтереси угорських фермерів”, — сказав міністр.

Читайте також: В Угорщині визначили сільгосптовари, які до 30 червня заборонили ввозити з України

Європейська комісія заявила в середу, 19 квітня, що вживе екстрених “запобіжних заходів” щодо пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку після спільної скарги Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини наприкінці березня.

Того ж дня уряд Угорщини визначив перелік сільськогосподарських товарів, які до 30 червня заборонено ввозити з України з метою захисту інтересів місцевих фермерів і споживачів.

"Заборона поширюється, зокрема, на зернові культури, насіння ріпаку та соняшнику, борошно, рослинну олію, мед і деякі м'ясні продукти", — заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь.

Однак Угорщина не заборонятиме транзит цих продуктів через свою територію,  пояснив міністр.

Що відомо про постачання українського зерна через у ЄС

Після повномасштабного вторгнення Росії українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

Протягом 2022-го Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.

28 березня стало відомо, що Румунія і Польща ведуть переговори з Європейською комісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.

30 березня польський прем'єр Матеуш Моравецький заявив, що в уряді Польщі планують розробити правила, які дозволять обмежити ввезення українського збіжжя до країни, бо "це зерно сьогодні дестабілізує наш ринок". У Єврокомісії заявили, що віддані подальшій підтримці України, однак імпорт українського збіжжя чинить тиск на сусідні країни, які фактично "завалені" українським зерном.

Під час візиту до Польщі 5 квітня Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Польщі обговорили ввезення українського зерна до ЄС через Польщу, на який скаржилися місцеві фермери. За словами Зеленського, вони знайшли вихід. Водночас президент не уточнив, про який саме вихід ідеться.

У четвер, 6 квітня, речник польського уряду Петро Мюллер заявив, що українське зерно, яке транспортують через Польщу до третіх країн, не розвантажуватиметься на території країни.

7 квітня міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час спільної пресконференції з міністром сільського господарства і розвитку села Польщі Робертом Телусом заявив, що Україна припинить до нового сезону експорт зерна та олійних культур до Польщі.

15 квітня міністр розвитку та технологій Польщі Вальдемара Буди повідомив, що затвердив заборону на імпорт української сільгосппродукції. У Міністерстві аграрної політики України заявили, що шкодують через рішення польської сторони та сподіваються домовитися з польським урядом щодо транзиту збіжжя територією країни.

16 квітня стало відомо, що уряд Угорщини слідом за Польщею ухвалив рішення тимчасово заборонити імпорт агропродукції з України задля захисту інтересів місцевих виробників.

17 квітня уряд Словаччини ухвалив рішення про тимчасове зупинення імпорту зерна та деяких харчових продуктів з України. Заборона на імпорт почне діяти з 19 квітня. Транзит продуктів українського виробництва через Словаччину й надалі буде можливий.

Польща розблокує транзит через територію країни українських зернових культур до портів в Європу. Він запрацює у ніч з четверга 20 квітня на пʼятницю 21 квітня.

Читайте також

Протести проти українського зерна в Європі. У чому проблема і що з цим робити Україні

Ситуація навколо експорту українського зерна у Польщу заполітизована — Всеукраїнська аграрна рада

Цьогорічна посівна важча за 2022 рік — Всеукраїнська аграрна рада

Ніякого демпінгу не було: У МінАПК прокоментували призупинення експорту зерна з України

"Ми знайшли вихід": Зеленський про проблеми через експорт українського зерна до Польщі

На початок