"Руки геть від угорської молоді" — Сіярто про ідею військ ЄС в Україні

"Руки геть від угорської молоді" — Сіярто про ідею військ ЄС в Україні

МЗС Угорщини проти військ Європи в Україні та атак західною зброєю по РФ
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. AP

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його уряд буде категорично проти відправлення центральноєвропейських та угорських військових воювати в Україну. Він також занепокоєний розмовами про використання західної зброї проти російських цілей.

Про це 27 травня написав у своєму Х Золтан Ковач, державний секретар з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю Угорщини.

В заяві ідеться, що Сіярто на зустрічі голів МЗС Євросоюзу в Брюсселі засудив пропозиції щодо обов'язкового європейського військового призову як "неприйнятні" і заявив, що уряд буде категорично проти відправлення центральноєвропейської та угорської молоді воювати в Україну.

"Ми не хочемо, щоб угорська молодь була втягнута на фронт українсько-російської війни. Це не наша війна. Руки геть від центральноєвропейської молоді, руки геть від угорської молоді!" — цитує Ковач міністра.

Виступаючи в Брюсселі, Сіярто розкритикував посилення воєнної риторики, зазначивши, що багато країн ЄС виступають за збільшення військової допомоги Україні, що призведе лише до подальших руйнувань і жертв.

Міністр також вказав на появу "все більш радикальних ідей" — розгортання солдатів та використання західної зброї проти російських цілей. А ще Сіярто занепокоєний розмовами про збиття російських ракет над Україною та риторикою навколо ядерної війни. Для угорського міністра ці обговорення "близькі до переростання у глобальний конфлікт".

Водночас Сіярто підтвердив прихильність Угорщини до протидії ескалації конфлікту, сказав, що виступає за мир і припинення "безглуздого насильства".

Раніше Петер Сіярто назвав "божевільним планом" ідею фонду НАТО для України на 100 млрд євро — п'ятирічний пакет військової допомоги Україні, який запропонував генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Також Сіярто наклав вето на резолюцію Ради Європи, яка визнає "формулу миру", запропоновану Україною. За його словами, повинні бути враховані "мирні плани інших".

На початок