Домашній арешт. Секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ обрали запобіжний захід

Домашній арешт. Секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ обрали запобіжний захід

Доповнено
Домашній арешт. Секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ обрали запобіжний захід
Суспільне Кропивницький

Секретарю Кіровоградської єпархії Української православної церкви Роману Кондратюку, якого підозрюють у розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі, обрали запобіжний захід на час досудового слідства — цілодобовий домашній арешт до 28 лютого. Підозрюваний сказав, що визнає свою вину.

Прокурорка Ганна Мельникова просила тримання під домашнім арештом в межах досудового розслідування до 28 лютого, бо підозрюваний може переховуватись від суду і впливати на свідків. Мотивом цього Ганна Мельникова назвала можливий вирок суду у разі доведення вини — арешт на три роки.

Адвокат Сергій Галушко відповів, що його підзахисний сприяє слідству і не переховується. Є єдиним годувальником дружини, яка перебуває у декретній відпустці, та двох дітей. Сім'я винаймає квартиру. Раніше судимий не був, погано почувається останній місяць та має направлення від лікаря на госпіталізацію. Адвокат просив суд проявити милосердя і призначити запобіжним заходом особисте зобов'язання.

Підозрюваний Роман Кондратюк сказав, що свою вину визнає: "Посада секретаря єпархії зобов’язує мене бути на зв’язку з батюшками і на когось впливати я не збирають. Навпаки — намагаюсь робити все для того, щоб слідство проводилось належним чином і повністю визнаю провину, яку мені вміняють".

Суддя Леонід Плохотніченко обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту: "Заборонити підозрюваному цілодобово залишати своє фактичне місце проживання, не відлучатись за межі Кіровоградської області без дозволу слідчих, прокурора. Повідомляти про зміни місця проживання".

Рішення судді адвокат з підозрюваним коментувати відмовились. Щоб подати апеляцію на рішення суду, мають п’ять днів.

Що відомо

  • Роману Кондратюку вручили підозру після обшуків СБУ у січні цього року в кропивницькому монастирі, де знайшли прокремлівську літературу та російську символіку. Зокрема, книги та газети російської історично-пропагандистської літератури, зміст якої направлений на заперечення суверенітету та самостійності України.
  • Колишньому керівнику Кіровоградської єпархії Української православної церкви Іоасафу 30 січня продовжили запобіжний захід – домашній арешт. Рішення суду підозрюваний прокоментувати не захотів. Прокурор сказав, його підозрюють за статтею "Вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями". Максимальний термін покарання – три роки позбавлення волі.

Читайте також

  • "Виправдовувала збройну агресію РФ, намалювала на лобі Z". На Кіровоградщині винесли вирок жительці Миколаївщини
  • Кропивницький суд зобов'язав колаборанта з Харкова вивчити Гімн України, вірш та прочитати дві книжки
  • З початку вторгнення Росії на Кіровоградщині затримали 20 російських агітаторів
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок