У Кіровоградській області відкрили центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства. Його створили за міжнародною моделлю "Барнахус". Центр такого типу перший на Кіровоградщині й сьомий в Україні.
У цьому центрі надаватимуть всю необхідну допомогу у процесі слідства та правосуддя, розповів прокурор Кіровоградської області Ян Стрелюк.
"Офіс Генерального прокурора спільно з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством соцполітики та Міністерстом юстиції України підписали спільний проєкт щодо імплементації правосуддя, дружнього до дитини. Це мультидисциплінарний центр. У "Барнахусі" будуть відбуватися всі дії з дитиною: допити й інші слідчі дії із залученням психологів та інших соціальних служб. Це також соціальна реабілітація й робота з психологом".
За словами прокурора, з дитиною працюватимуть так, щоб вона не отримала додаткової травми.
Тут є чотири кімнати. Медична призначена для обстеження дитини представником судово-медичної експертизи.
У кімнаті для очікування дитина можна випити чаю.
У третій кімнаті працюватиме психолог.
У четвертій кімнаті за допомогою камер відеоспостереження за роботою психолога й поведінкою дитини спостерігатиме мультидисциплінарна команда.
З міркувань безпеки адресу центру не називають, сказала заступниця голови облдержадміністрації Катерина Колтунова.
"Це той сервіс, який допоможе максимально наблизити й зробити правосуддя дружнім до дитини, уникнути її повторного травмування, мінімізувати дотичність до системи правосуддя. Тобто дитина не йтиме до судової зали. І це про те, що ми прямуємо до європейських цінностей в наданні послуг для наших людей, зокрема, дітей".
Центр відкрили за підтримки фонду ЮНІСЕФ, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, благодійного фонду "Українська фундація громадського здоров'я".