На Кіровоградщині у шахрайстві підозрюють колишнього нотаріуса

На Кіровоградщині у шахрайстві підозрюють колишнього нотаріуса

На Кіровоградщині у шахрайстві підозрюють колишнього нотаріуса
. Колаж: Суспільне Кропивнцький

У Ленінському районному суді Кропивницького обрали запобіжний захід жителю селища Компаніївка, якого підозрюють у шахрайстві. Колишній нотаріус обіцяв кропивничанину посприяти у тому, щоб його виключили з бази даних СБУ. Нібито житель Кропивницького перебував на обліку, як людина, яка має зв'язки з Росією, сказав прокурор Сергій Ожог.

Підозрюваний вказувати своє прізвище та показувати обличчя заборонив. Йому 58 років.

До підозрюваного, як до правника, звернулося подружжя кропивничан. Просили пояснити механізм отримання перерахунку пенсії, оскільки чоловік працював в Росії. Нині чоловік має проблеми з отриманням певних довідок. Колишній нотаріус сказав, що труднощі виникли через потрапляння чоловіка у бази даних СБУ, як людини, що має зв’язки з країною-агресором. За "вирішення питання" попросив 100 тисяч гривень, які нібито були потрібні для того, щоб передати в Службу безпеки України. "А саме – заступнику начальника управління СБУ в Кіровоградській області", – уточнив Сергій Ожог.

З його слів, затримали чоловіка під час отримання частини хабаря: "На задньому сидінні автомобіля виявили та вилучили 30 тисяч гривень”. Прокурор просив обрати затриманому запобіжний захід тримання під вартою з правом внесення застави 500 тисяч гривень.

Підозрюваний свою провину заперечує. Говорить, допомагав з юридичними консультаціями чоловіку, який 15 років працював у Росії та не міг оформити пенсію в Україні. Просив для себе домашній арешт. "Підозра на мою думку необґрунтована. Я проживаю з дружиною, яка хвора на два автоімунні захворювання. Прошу відмовити в задоволенні клопотання прокурора та призначити мені домашній арешт".

Двоє адвокатів підозрюваного Сергій Бордіян та Сергій Ромаданов просили обрати їхньому підзахисному запобіжний захід нічний домашній арешт: "Переховуватись від слідства та суду не має намірів", – сказав адвокат Сергій Ромаданов.

Суддя Леонід Плохотніченко ухвалив рішення застосувати до підозрюваного запобіжний захід тримання під вартою та визначити заставу у розмірі 60 прожиткових мінімумів в сумі 161 тисяча 40 гривень.

Адвокат Сергій Ромаданов сказав, щодо внесення застави та оскарження ухвали, чекатиме на рішення підзахисного. На оскарження мають п’ять днів.

Максимальний термін покарання, який загрожує підозрюваному, вісм років позбавлення волі, сказав прокурор.

На початок