"Ленінський районний суд Кіровограда". Чому на Кіровоградщині не змінюють радянські назви судів

"Ленінський районний суд Кіровограда". Чому на Кіровоградщині не змінюють радянські назви судів

"Ленінський районний суд Кіровограда". Чому на Кіровоградщині не змінюють радянські назви судів
Будівля Ленінського районного суду в місті Кропивницький. Фото: Facebook/Ленінський районний суд м. Кіровограда

Два районні суди у місті Кропивницький мають назву Ленінський і Кіровський. Це відповідає старій назві районів — Ленінського і Кіровського. Обидва райони перейменували 19 лютого 2016 року розпорядженням Кропивницького міського голови. Ленінський район став Подільським, Кіровський — Фортечним. Суспільне дізнавалося, чому не декомунізували назви судів.

Про те, чому не змінюють радянські назви судів, запитують читачі сайту Суспільне Кропивницького. На підтвердження цього наводимо скриншот з коментарями людей під дописом Суспільного в Facebook за 2 жовтня.

У дописі йшлося про те, що взяли під варту водія, який на пішохідному переході збив жінку. Вона померла. Цю справу розглядали в Ленінському районному судді. Люди в коментарях пишуть, "чому ленінський" і "владо, чи не пора вже перейменувати".

Офіційна назва районних суддів у Кропивницькому — "Ленінський районний суд м. Кіровограда" і "Кіровський районний суд м. Кіровограда".

Коментарі під постом Суспільне Кропивницький у Facebook за 2 жовтня
Фото: Суспільне Кропивницький

14 квітня 2023 року на сайті Офісу президента з’явилася петиція "щодо перейменування місцевих судів". Її автор — Руслан Яремчук. Він говорить, що в містах України залишаються районні суди з радянськими або російськими назвами — Красногвардійський, Новомосковський, Павлоградський, Першотравенський, Самарський, Червоноармійський, Ленінський, Октябрський, Московський, Фрунзенський районний суд.

"Мушу зазначити, що будь-які рішення судів з проросійськими або комуністичними назвами викликають високий рівень недовіри до судової системи, адже створюється враження, що ці суди працюють за радянськими стандартами та підходами до здійснення правосуддя", — сказав Руслан Яремчук.

Будівля Кіровського районного суду в місті Кропивницький
Будівля Кіровського районного суду в місті Кропивницький. Фото: Facebook/Кіровський районний суд м. Кіровограда

В Україні проєкт закону про утворення, реорганізацію чи ліквідацію суду вносить до Верховної ради президент після консультацій з Вищою радою правосуддя. Про це йдеться в статті 125 Конституції України та статті 19 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Руслан Яремчук запропонував, щоб в Офісі президента розробили проєкт Закону "Про перейменування місцевих судів" й передали його в парламент. Але цю петицію не підтримали. Було 267 підписів за потрібних 25 тисяч.

Заступниця керівника апарату Ленінського суду Каріна Саєнко в коментарі Суспільному підтвердила: "Змінити назву суду може президент. Зараз, мабуть, це не на часі".

На початок