Ексголову Нацбанку Шевченка оголосили у міжнародний розшук

Ексголову Нацбанку Шевченка оголосили у міжнародний розшук

Ексголову Нацбанку Шевченка оголосили у міжнародний розшук
. Голова Національного банку Кирило Шевченко. Фото: НБУ

Ексголову Нацбанку Кирила Шевченка оголосили у міжнародний розшук, а з України він виїжджав по службовому паспорту. Про це повідомляє Центр протидії корупції. Інформацію Суспільному також підтвердила речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк. За її словами, Шевченка оголосили у міжнародний розшук 28 жовтня у справі про розкрадання в “Укргазбанку”.

ЦПД ж посилався на засідання Вищого антикорупційного суду 8 листопада, на якому суд заочно обирав запобіжний захід Шевченкові.

Як повідомив прокурор САП, 20 вересня Шевченко виїхав з України за службовим паспортом у відрядження до Лондона. Відрядження завершилося через день, однак до України він не повернувся. Ексглава НБУ самостійно відправив себе у відпустку: спершу до 30 вересня, а згодом продовжив її до 7 жовтня.

4 жовтня Шевченко заявив через пост у Facebook, що йде у відставку нібито через проблеми зі здоров'ям, а 6 жовтня НАБУ повідомило йому про підозру. В цей же день Шевченко написав, що підозра стала для нього неочікуваною, а сам він перебуває за кордоном на лікуванні. Водночас на засіданні суду адвокат надав медичний висновок приватної австрійської клініки лише від 12 жовтня.

"При цьому у висновку не зазначено конкретного діагнозу і він не передбачає госпіталізацію. Там йдеться лише про рекомендацію лікарів провести певні діагностики, здати аналізи та утриматися від поїздок на великі відстані", — йдеться у повідомленні ЦПК.

Зараз, за даними адвоката, Шевченко перебуває у Відні, де став на консульський облік і орендував житло.

САП стверджує, що Шевченко повинен був повернутися в Україну, оскільки його бронювання як військовозобов’язаного було зняте автоматично з моменту звільнення парламентом, а категоричної заборони на дальні переїзди у нього немає, лише рекомендації.

Також прокурор повідомив, що Шевченко відмовляється надати слідству номер свого телефону та адресу електронної пошти, хоча про підозру йому точно відомо, про що він сам пише у Facebook.

Адвокат пояснив, що це право самого Шевченка надавати або не надавати щось слідству, однак слідча суддя розцінила такі дії підозрюваного як зловживання правом.

Зазначається, що 28 жовтня Шевченка викликали на допит як підозрюваного. Оскільки він не прийшов, НАБУ та САП оголосили його у міжнародний розшук. До цього він був тільки в національному розшуку. За словами прокурора, Шевченко ухиляється від слідства та суду.

Адвокат же наполягав, що обвинуваченню відома австрійська адреса Шевченка і тому він клопотав про виклик підзахисного через процедуру міжнародно-правової допомоги. Суд у виклику відмовив, оскільки процедура обрання заочного запобіжного заходу не передбачає участі підозрюваного, а захист не надав доказів неможливості прибуття Шевченка у засідання з поважних причин.

Раніше ексголова НБУ Кирило Шевченко заявив, що оголошення його в розшук у справі про розкрадання 200 мільйонів гривень “Укргазбанку” є “зайвим підтвердженням заангажованості та політизованості слідства”. За словами Шевченка, оголошують у розшук тих, хто переховується. Він же зробив усе для співробітництва зі слідством, заявив ексголова НБУ.

Що відомо

  • 6 жовтня парламент підтримав звільнення Кирила Шевченка з посади голови Національного банку України. Кирило Шевченко був призначений на посаду у липні 2020 року. Його попередником був Яків Смолій, якого Верховна Рада відправила у відставку 3 липня 2020-го.
  • Національне антикорупційне бюро оголосило підозру голові Національного банку Кирилу Шевченку, який раніше подав президенту прохання про відставку за станом здоров’я, у зв’язку з розкраданням коштів під час періоду, коли він керував "Укргазбанком". Як з’ясувало слідство, посадовці "Укргазбанку" у листопаді 2014 році запровадили схему виведення коштів із держбанку через сплату послуг псевдопосередникам нібито за залучення коштів великого бізнесу та державних установ і підприємств. НАБУ вважає підбурювачем злочину Кирила Шевченка, виконавцями — двох його заступників, директора департаменту банку по роботі з корпоративними віп-клієнтами, а також заступника директора. Якщо провину Шевченка доведуть, йому загрожуватиме від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
  • У понеділок, 24 жовтня, стало відомо, що Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук колишнього голову Національного банку Кирила Шевченка.

Читайте також

Рада звільнила голову Нацбанку Шевченка

Голові НБУ Кирилу Шевченку повідомили про підозру у розкраданні коштів

"Оголошують у розшук тих, хто переховується" — ексголова НБУ про оголошення його в розшук

На початок