"Таланти, які були забрані в нашого народу": у Биківні на Київщині президент вшанував жертв політичних репресій

"Таланти, які були забрані в нашого народу": у Биківні на Київщині президент вшанував жертв політичних репресій

у Биківні на Київщині президент вшанував жертв політичних репресій
Президент та перша леді вшанували пам’ять жертв політичних репресій, 19травня 2024 року. ОПУ

19 травня 2024 року у День пам’яті жертв політичних репресій президент Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська відвідали Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили".

Про це глава держави поінформував на своїй сторінці у Telegram.

"Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів людей, які були вбиті тоталітарною системою. Принижені, репресовані, закатовані. Позбавлені їхньої справжньої долі. Таланти, які були забрані в нашого народу. Зламані життя, які могли б зробити ще так багато для наступних поколінь", — йдеться у дописі Володимира Зеленського.

Як поінформували на сайті Офісу президента, Володимир та Олена Зеленські біля братської могили та пам’ятного знака польських поховань вшанували пам’ять людей, яких убила тоталітарна радянська влада.

"Таланти, які були забрані в нашого народу": президент вшанував жертв політичних репресій у Биківні на Київщині
Президент та перша леді вшанували пам’ять жертв політичних репресій, 19травня 2024 року. ОПУ

"Завжди буде з нами пам'ять про жертв політичних репресій і тих, хто боровся за нашу незалежність. Шана всім, хто нині боронить Україну", – сказав глава держави.

Саме Биківнянський ліс під Києвом упродовж 1937–1941 років був місцем, де таємно ховали тих, кого співробітники НКВС розстрілювали в київських в’язницях. Це найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій.

Цьогоріч 19 травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. У цей день вшановують людей, які загинули або зазнали тортур і ув'язнення в таборах через політичні переконання, які не мали можливості справедливого суду і були знищені радянською репресивною машиною. У час великого терору утисків зазнали й українські митці, які ввійшли в історію як представники Розстріляного відродження. Низку письменників, драматургів, художників розстріляли в 1937–1938 роках в урочищі Сандармох та в Биківнянському лісі під Києвом.

На початок