Українські біженці можуть зменшити дефіцит робочої сили в ЄС — ЄЦБ

Українські біженці можуть зменшити дефіцит робочої сили в ЄС — ЄЦБ

Українські біженці можуть зменшити дефіцит робочої сили в ЄС — ЄЦБ
. Фото ілюстративне. Джерело: depo.ua

Приплив українських біженців до Європейського Союзу може поступово зменшити нестачу робочої сили в єврозоні, оскільки деякі з тих, хто рятується від війни, швидше за все, поселяться в ЄС назавжди.

Про це йдеться у заяві Європейського центрального банку.

В ЄЦБ зазначають, що за даними ООН, близько семи мільйонів людей, переважно жінки та діти, покинули Україну з 24 лютого, і щодня їдуть дедалі більше, і багато хто сподівається знайти довгострокові можливості працевлаштування у країнах ЄС.

Очікується, що багато біженців спочатку залишаться в країнах, що межують з Україною, враховуючи їхню географічну близькість, а потім поступово переїдуть в інші місця. На їхній кінцевий пункт призначення впливатиме загальна здатність країн приймати та розміщувати біженців, а також наявні українські громади, які б полегшили процес інтеграції.

"Згідно з усіма припущеннями, деталізованими досі, приблизні розрахунки вказують на середнє зростання робочої сили в зоні євро на 0,2–0,8% у середньостроковій перспективі. Це відповідає збільшенню чисельності робочої сили в зоні євро на 0,3-1,3 млн осіб", — йдеться у звіті регулятора.

В ЄЦБ заявили, що за рекордно низького рівня безробіття єврозона бореться зі дедалі більшим браком робочої сили, а приплив біженців може "злегка послабити" напруженість на ринку праці.

Водночас у банку зазначили, що працевлаштування біженців може виявитися складним через адміністративні бар'єри.

Що відомо

  • З 24 лютого державний кордон України в обох напрямках перетнуло 8,7 мільйона осіб: 5,4 мільйона осіб на виїзд (з них 4,8 мільйона громадян України) та 2,8 мільйона українців — на в'їзд.
  • Більшість людей виїхали до Польщі (понад три мільйони). Далі йде Румунія (майже 826 тисяч), Росія (понад 681 тисяча), Угорщина (530 тисяч), Молдова (понад 447 тисяч) і Словаччина (379 тисяч).

Читайте також

Платний проїзд та переселення. Що змінюється для українців за кордоном

До 15% українців не планують повертатися з-за кордону — опитування та думка експертки

Біженці, соціальне житло, шахраї — інтерв’ю з речницею Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні

"Щоб психіка зрозуміла, що ви більше нікуди не поїдете, робіть звичні речі", — поради психологині під час війни

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок