Президент Росії Володимир Путін доручив керівництву Міноборони та Генштабу РФ перевести сили стримування у російській армії в особливий режим несення служби.
Про це повідомляє російський "Интерфакс".
"Вищі посадові особи провідних країн НАТО допускають і агресивні висловлювання на адресу нашої країни. Тому наказую міністру оборони і начальнику Генерального штабу перевести сили стримування російської армії в особливий режим несення бойового чергування", — сказав Путін.
Що це означає
Член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський зазначив, що рішення Путіна означає, що у РФ не залишилось резервів.
"Це означає, що залучені уже абсолютно усі ресурси, які є у РФ. Резервів точно не залишилось. І коли вже де факто може бути навіть варіант використання останнього аргументу, яким є ядерна зброя, то це вже дуже серйозно оцінюється ситуація у РФ", — сказав він в ефірі телеканалу "Рада".
Тому, на його думку, зараз потрібні перемовини між Україною та РФ, щоб зберегти життя людей.
"Головне — щоб ці перемовини були безумовні. Жодних ультиматумів, жодних умов. А далі чекаємо результатів. Дипломати наші точно будуть відстоювати національні інтереси України", — зазначив Веніславський.
Що таке стратегічні сили стримування
Відповідно до термінології Міноборони РФ, стратегічні сили стримування (ССС) призначені для стримування агресії проти Росії та її союзників, а також розгрому противника, у тому числі із застосуванням ядерної зброї. ССС включають Стратегічні наступальні сили (СНС) і Стратегічні оборонні сили (СОС).
СНС оснащені ракетними та авіаційними комплексами міжконтинентальної дальності, високоточною зброєю великої дальності та складають стратегічні ядерні сили, до яких входять ракетні війська стратегічного призначення.
До складу СОС входять боєготові сили та засоби Військ повітряно-космічної оборони, що включають систему попередження про ракетний напад, систему контролю космічного простору, протиракетної оборони та протикосмічної та протиповітряної оборони.
Що відомо
- Вранці 27 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що згоден на перемовини з керівництвом Росії в будь-якій країні, звідки не летять ракети, але не в Мінську.
- ТАСС повідомляє, що 27 лютого до Білорусі прибула російська делегація для переговорів з Україною. А невизнаний лідер Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Гомелі все підготовлено для "мирних переговорів" між Україною та Росією.
- В Офісі президента повідомили, що українська делегація зустрінеться з російською на білорусько-українському кордоні.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що Збройні сили збили крилату ракету, яку було випущено з території Білорусі по Києву.
- Близько 01:00 27 лютого у місті Васильків Київської області через влучання військ окупантів зайнялася нафтобаза компані "БРСМ-Нафта". Станом на ранок 27 лютого на базі триває пожежа, однак за даними ДСНС, загрози розповсюдженню вогню немає.
- Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.
- За майже три доби наступу російських військ на Україну загинули понад 210 людей, зокрема п’ятеро дітей. Понад 1100 людей, зокрема більш як 100 дітей, зазнали поранень або постраждали. Про це Суспільному повідомили в Офісі президента, поділившись зафіксованими випадками порушення Росією гуманітарного права.
Читайте також
Обстріли й спроба прориву на Київ. Вторгнення РФ, день третій. Онлайн
Росію відключають від SWIFT: чому це важливо і наскільки серйозно для її економіки
Туреччина закриває Чорне море для російських кораблів. Чим це загрожує РФ
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!