Ввечері 23 лютого відбудуться два засідання Верховної ради. Одне з них буде присвячене змінам до державного бюджету в частині видатків на оборону. Друге засідання буде присвячене введенню надзвичайного стану в Україні.
Про це повідомляє Юлія Палійчук, речниця партії "Слуга Народу".
"Сьогодні може відбутися два позачергових засідання Верховної Ради. Друге стосуватиметься змін до Державного бюджету України", — повідомила речниця партій "Слуга Народу".
Пізніше Юлія Палійчук написала, що перед спеціальним засіданням, де розглядатиметься НС, рада збереться на позачергове засідання. На ньому планується розглянути два законопроєкти: щодо змін до державного бюджету в частині фінансування оборони та про умови роботи Ради під час надзвичайного стану.
"О 18:40 розпочнеться позачергове пленарне засідання Верховної Ради, на якому розглянуть такі законопроєкти: 7012-д – щодо внесення змін до Державного бюджету в частині фінансування оборони. 7105 – щодо організації роботи парламенту в умовах надзвичайно та/або воєнного стану. Одразу після нього відбудеться спеціальне засідання парламенту стосовно Указу Президента про введення надзвичайного стану", — написала Палійчук.
Що відомо
- 23 лютого Верховна рада дозволила уряду перерозподіляти бюджетні кошти на оборону протягом наступних трьох місяців.
- Президент Володимир Зеленський 22 лютого підписав указ про призов резервістів в особливий період
- 21 лютого ватажки самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік" Денис Пушилін та Леонід Пасєчнік синхронно звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням визнати "Л/ДНР". Після цього президент РФ Володимир Путін визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" і підписав відповідний указ. Рішення було ухвалене після засідання Ради безпеки РФ 21 лютого.
- Обидві палати парламенту Росії на засіданні у вівторок, 22 лютого, визнали правосуб'єктність самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Рішення ухвалили одноголосно. Путін заявив, що "Л/ДНР" визнають у межах Донецької та Луганської областей, і підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей.
- Рада Федерації (верхня палата парламенту) Росії 22 лютого схвалила звернення Путіна про використання Збройних сил країни за кордоном — а саме на території самопроголошених "Л/ДНР".
- З листопада 2021 року біля кордонів України Росія стягує свої війська і техніку. За оцінками Києва і Заходу, йдеться про понад 150 тисяч військових у прикордонних російських областях, окупованому Криму і Білорусі, де тривають спільні з РФ військові навчання "Союзна рішучість-2022". Москва раніше заявляла про повернення частини військ у місця дислокації, але потім навчання, які мали завершитися 20 лютого, вирішили продовжити.
- Сполучені Штати вважають, що президент Росії Володимир Путін ухвалив принципове рішення про вторгнення в Україну і це станеться в найближчі дні. Починаючи із 17 лютого, ситуація на Донбасі загострилася: бойовики здійснюють десятки обстрілів, заявляють про провокації та диверсії з боку українських військових. Офіційний Київ усе це спростовує.
Читайте також
Призов резервістів, надзвичайний стан і ситуація на Донбас: спецефір Суспільного
Рада дозволила уряду у найближчі 3 місяці перерозподіляти бюджетні кошти на оборону
Права та обов’язки громадян під час надзвичайного стану
Акції підтримки та відмова від російської мови. Як Україна та світ реагують на агресію Росії
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!