Канцлер Німеччини пояснив, чому Україні надали лише захисні шоломи, а не зброю

Канцлер Німеччини пояснив, чому Україні надали лише захисні шоломи, а не зброю

Канцлер Німеччини пояснив, чому Україні надали лише захисні шоломи, а не зброю
Канцлер Німеччини Олаф Шольц, фото: DPA

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що на тлі воєнної ескалації з боку Росії Україні надали лише п’ять тисяч захисних шоломів, оскільки це передбачають норми експортного контролю. Крім того, Київ сам запросив у Берліна таку допомогу.

Про це Шольц заявив в інтерв’ю The Washington Post.

"По-перше, це сама Україна передала прохання надати шоломи, і ми на нього відреагували. А по-друге, ми дотримуємося суворих критеріїв експортного контролю щодо передання зброї в кризові регіони", — заявив очільник німецького уряду.

Він додав, що нинішня німецька влада дотримується політики попередників стосовно обмежень на експорт зброї з країни.

Раніше видання Süddeutsche Zeitung повідомило, що Україна передала уряду Німеччини неофіційний запит, що включає список бажаних оборонних озброєнь, необхідних для захисту проти можливої агресії Росії.

Читайте також: "Є чітка позиція": глава Міноборони Німеччини підтвердила відмову у постачанні зброї Україні

Шольц також прокоментував можливість зупинення проєкту російського газогону "Північний потік-2" у разі вторгнення Росії в Україну. За його словами, "розглядаються всі варіанти".

"Ми вже погодилися, що будемо підтримувати Україну, наполегливо боротимемося за транзит газу через Україну і виявимо сильну позицію, якщо транзит підпаде під загрозу", — додав канцлер.

Наразі Олаф Шольц перебуває з візитом у США, де має зустрітися з Джо Байденом — це буде його перша зустріч як канцлера з американським президентом. 14 лютого канцлер Німеччини відвідає Україну, а 15-го — Росію.

Читайте також: Альтернатива "Північному потоку-2". У НАТО хочуть реанімувати газовий проєкт де Голля — ЗМІ

Що відомо

  • З листопада 2021 року на кордоні України та Росії зосереджуються російські війська. За даними Києва та західних країн, чисельність підрозділів РФ сягає 100 тисяч. Крім того, Росія почала переміщувати війська в Білорусь для спільних військових навчань в цій країні, які мають відбутися 10-20 лютого. США вважають загрозу нападу РФ на Україну реальною.
  • Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що чинна німецька влада планує продовжити політику попередників та виступатиме проти поставок в Україну озброєння. Натомість 26 січня Німеччина заявила, що готова передати українськім військовим 5 тисяч шоломів у відповідь на прохання посольства України.
  • Згідно з результатами опитування Infratest dimap, понад 70% німців проти того, щоб уряд Німеччині продавав Україні зброю навіть для оборонних цілей. Водночас німецьке суспільство розділилося порівну у питанні запровадження проти Росії нових економічних санкцій.
  • Фрідріх Мерц, новообраний глава Християнсько-демократичного союзу, найбільшої опозиційної партії Німеччини, заявив, що Берлін повинен дозволити постачання оборонної зброї Україні.

Читайте також

Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення

Військова допомога Україні на тлі загрози з боку Росії. Які країни допомагають озброюватися

"Створення нового світового порядку": посол України в Японії — про дипломатичні війни заради миру

"Спокій, але не байдужість": як конфлікти та загроза війни впливають на психіку та як не панікувати

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок