Україна передала уряду Німеччини неофіційний запит, що включає список бажаних оборонних озброєнь, необхідних для захисту проти можливої агресії Росії.
Про це повідомляє Süddeutsche Zeitung.
"Україна просить у Німеччини оборонне озброєння, перераховуючи безліч запитів, від "боєприпасів для протиповітряної та протиракетної оборони" до "боєприпасів для кулеметів", — йдеться у повідомленні.
За даними видання, серед іншого Україна просить допомогти придбати зенітно-ракетні комплекси середньої дальності, засоби боротьби з БПЛА, переносні зенітно-ракетні комплекси та іншу зброю. Також український уряд хоче забезпечити військових протиснайперськими та протимінними системами.
Окрім того, в списку опинились електронні системи стеження, прилади нічного бачення, цифрові радіостанції, радіолокаційні та розвідувальні станції й підводні локатори.
Що відомо
- Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц під час спільної пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом в Берліні заявив, що чинна німецька влада планує продовжити політику попередників та виступатиме проти поставок в Україну озброєння. Натомість 26 січня Німеччина заявила, що готова передати українськім військовим 5 тисяч шоломів у відповідь на прохання посольства України.
- За інформацією The Wall Street Journal, Німеччина відмовилась надати Естонії дозвіл на передачу Україні 122-міліметрових гармат Д-30. Натомість посол Естонії в Україні Каймо Кууск повідомив, що "найближчими тижнями" Естонія передасть Україні протитанкові комплекси Javelin.
- Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував рішення Німеччини заблокувати надання Естонією допомоги для України, назвавши його "великим розчаруванням".
- За даними соціологів, понад 70% німців проти того, щоб уряд Німеччині продавав Україні зброю навіть для оборонних цілей.
- Фрідріх Мерц, новообраний глава Християнсько-демократичного союзу, найбільшої опозиційної партії Німеччини, заявив, що Берлін повинен дозволити постачання оборонної зброї Україні.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте також
Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення
"Підтримувати всіма можливими способами". Що кажуть західні політики про допомогу Україні
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!