Перейти до основного змісту
Хвиля "Омікрону" може призвести до 55 000 випадків на добу — прогноз KSE

Хвиля "Омікрону" може призвести до 55 000 випадків на добу — прогноз KSE

Хвиля "Омікрону" може призвести до 55 000 випадків на добу — прогноз KSE
. Pixabay

Чергова хвиля захворюваності на коронавірус розпочалася від початку минулого тижня. Цього разу стрімко розповсюджується новий штам коронавірусу — "Омікрон", який може призвести до збільшення інфікованих у два рази, або до 55 тисяч випадків за добу. Водночас за висновками фахівців ризик померти від нового виду менший у тричі.

Про це повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.

"Ми очікуємо що ця хвиля "Омікрону" може призвести до 55 000 випадків на добу. Стосовно смертності — ризик від "Омікрону" є в 3 рази меншим, ніж від "Дельти". Порівнюючи з тим, що "Омікрон" може мати у 2 рази більший потенціал випадків", — зазначив керівник школи.

Водночас смертність буде меншою на третину, адже вірус більш адаптований до співіснування з людиною — у пікові дні очікується до 600 померлих на день.

"Київська школа економіки очікує, що пікове значення смертності буде на третину менше, ніж від Дельти. Це означає, що в середньому на добу може бути до 450 померлих в середньому за добу і за окрему добу можемо мати близько 600 померлих осіб", — додав Юрій Ганиченко.

Дослідники зазначили, що нинішня епідеміологічна ситуація у більшості країні світ суттєво погіршилася, а число інфікованих виходить на рекордні позначки.

"За цей тиждень кількість випадків подвоїлось і це найбільша кількість за всю історію інфікування коронавірусом в Україні. У світі всі континенти демонструють нові рівні захворюваності, яких до цього світ не бачив. Проте теперішня хвиля "Омікрону" значно вища. В середньому за добу ми маємо 3 млн випадків щодня. Європа складає більше ніж третину цього значення", — зазначив Юрій Ганиченко.

Він додав, що нині Україна не демонструє високих показників захворюваності на тлі масового приросту інфікованих у світі та Європі зокрема.

"Попри великі темпи захворюваності Україна залишається в кінці, в гарному сенсі цього слова, в кінці списку захворюваності. Україна на 14 місці із 15 великих країн Європи за рівнем захворюваності", — пояснив Ганиченко.

Епідситуація у країнах-сусідах

За даними Worldometers, станом на ранок 25 січня:

  • у Польщі виявили понад 4,5 млн випадків COVID-19 (15 місце у світі), померли через наслідки хвороби понад 103 тисячі людей, одужали — понад 3,8 млн хворих;
  • у Росії виявили понад 11,1 млн випадків COVID-19 (6 місце у світі), померли через наслідки хвороби понад 326 тисяч людей, видужали — понад 10 млн хворих;
  • у Румунії виявили понад 2 млн випадків COVID-19 (33 місце у світі), померли через наслідки хвороби понад 59 тисяч людей, видужали — понад 1,8 млн хворих;
  • у Білорусі виявили понад 728 тисяч випадків COVID-19 (59 місце у світі), померли через наслідки хвороби понад 5,9 тисяч людей, видужали — понад 721 тисяча хворих.
  • в Угорщині виявили 1,4 млн випадків COVID-19 (41 місце у світі), померли через наслідки хвороби понад 40 тисяч людей, видужали — понад 1,2 млн хворих.

Що відомо

  • За добу 24 січня в Україні виявили 19 118 нових підтверджених випадків COVID-19 (з них дітей – 2 809, медпрацівників – 594). Летальних випадків – 161. За добу 69 546 людей вакцинувалися проти COVID-19. Першу дозу отримали 27 261 людина, другу дозу – 24 700 людей, додаткову дозу отримали 501 людина, бустерну дозу – 17 084 людини.
  • Люди, які зробили бустерне щеплення проти коронавірусної хвороби, отримають 500 гривень у межах урядової програми "єПідтримка". Про це у зверненні 24 січня заявив президент Володимир Зеленський.
  • В Україні та світі розпочався черговий спалах захворюваності на COVID-19, обумовлений поширенням штаму "Омікрон". Він супроводжується меншим відсотком шпиталізацій, однак через високі темпи поширення хвороби навантаження на медичні заклади все одно збережеться.
  • Міністерство охорони здоров’я прогнозує стрімке зростання захворюваності на COVID-19 у лютому 2021 року до 59 тисяч нових випадків на добу, при цьому загалом протягом місяця можуть захворіти до мільйона українців.
  • Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у 2022 році Україна отримає загалом майже 42 мільйони доз вакцини проти COVID-19.
  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.

Читайте також

Ляшко: вакцинація проти коронавірусу врятувала щонайменше 18 тисяч українців

Нова хвиля пандемії: необхідно дотримуватися правил та вакцинуватися — експерт МОЗ

В Україні змінили змішані схеми вакцинації проти COVID-19

Чи варто робити бустерне щеплення та коли очікувати спад пандемії. Розповіла епідеміологиня

Бустерна доза вакцини проти COVID-19. Як вона діє та чи захищає від "Омікрону"

Бустерну дозу вакцини проти коронавірусу дозволили робити всім українцям. Що варто знати

Четверта доза вакцини проти COVID-19 суттєво підвищує захист літніх людей

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок