Угорщина зберігатиме свій газ в Україні. Сторони підписали угоду в обхід "Газпрому"

Угорщина зберігатиме свій газ в Україні. Сторони підписали угоду в обхід "Газпрому"

Угорщина зберігатиме свій газ в Україні. Сторони підписали угоду в обхід "Газпрому"
Фото: УНІАН

Оператори газотранспортної системи України (ОГТСУ) та Угорщини (FGSZ) уклали угоду про взаємодію для запровадження гарантованих потужностейГарантована потужність надає право користування визначеним обсягом на гарантованій (постійній) основі. для транспортування природного газу з Угорщини в Україну з 1 січня 2022 року.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю Суспільному повідомив глава ОГТСУ Сергій Макогон.

Угода спрямована на розширення кола джерел постачання газу і відповідного посилення енергетичної безпеки України. Згідно з нею, Україна збільшує гарантовані потужності майже на 30% та відкриває доступ до нових джерел природного газу, зокрема, терміналу скрапленого природного газу на острові Крк (Хорватія).

Угода дозволить фізично транспортувати з Угорщини до України до 8 мільйонів кубічних метрів природного газу щодоби. А отже, загалом Україна матиме змогу імпортувати до 35 мільйонів кубічних метрів "блакитного палива" з Європи за день.

За словами генерального директора ОГТСУ Сергія Макогона, укладена угода означає перше з 2014 року збільшення гарантованих потужностей для імпорту газу з Європи. Він наголошує, що угоду підписали з угорською стороною, з якої Київ у 2021 році імпортував 90% газу віртуальним реверсом.

"Перші три місяці 2022 року ми працюватимемо в тестовому режимі: разом із угорським оператором FGSZ будемо погоджувати і налаштовувати процеси для надійного транспортування природного газу. Перший денний аукціон відбудеться 31 грудня 2021 року”, — зазначив Макогон.

Разом з українськими дипломатами, Міненерго та МЗС ми продовжуємо працювати над збільшенням гарантованих потужностей в Україну по інших пріоритетних напрямках - Словаччина, Польща”.

Сумарно Україна може імпортувати з ЄС 287,2 мільйона кубометрів газу на день. З них 252,2 мільйона — це так звані переривчасті потужностіПереривчаста потужність дозволяє користування визначеним обсягом, якщо для цього є технічна можливість, але Оператор ГТС має право в будь-який час перервати надання послуги, якщо транспортування технічно неможливе. Мінімальний час повідомлення про переривання для певної години газової доби становить 45 хвилин після початку циклу реномінації для цієї години газової доби., які за відсутності транзиту використовувати не можна.

Повну версію інтерв'ю із Сергієм Макогоном читайте завтра на Суспільне. Новини.

Що відомо

Читайте також

Нестача вугілля та рекордна ціна на газ. Чи загрожує Україні енергетична криза

Якщо проти "Північного потоку-2" не буде санкцій, Україна втратить на імпорті газу з ЄС — Коболєв

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок