Зеленський назвав "позитивом" розмову Байдена з Путіним

Зеленський назвав "позитивом" розмову Байдена з Путіним

Доповнено
Зеленський назвав "позитивом" розмову Байдена з Путіним
. УНІАН

Президент Володимир Зеленський назвав позитивним те, що очільник США Джо Байден провів перемовини з російським колегою Володимиром Путіним.

"У цілому я вважаю що це позитивно що президент сполучених штатів розмовляв з президентом Російської Федерації", — відзначив він під час пресконференції с прем'єр-міністром Хорватії Олексієм Пленковичем.

Зеленський також заявив, що це перемога України — мати підтримку з боку США

Читайте також: "Стримування і деескалація". Кулеба прокоментував Reuters переговори Байдена і Путіна

"Я вважаю що перемога України в тому, що завжди Сполучені Штати підтримували Україну, наш суверенітет, нашу незалежність, у нас була двопартійна підтримка, але найголовніше те що ми зараз бачимо що є особиста реальна реакція і особиста роль президента Байдена в врегулюванні цього конфлікту, в врегулюванні війна на сході нашої держави. Мені здається що це найголовніше", — наголосив український лідер.

Він зазначив, що 9 грудня його переговори з Байденом відбуватимуться особисто телефоном.

"У нас буде формат у форматі діалогу між президентом Сполучених Штатів і мною особисто. Буде телефонна розмова. Чому завтра? Запропонований такий час", — зазначив Зеленський.

Читайте також: "Сигнал, що немає терміновості". Корнієнко прокоментував заплановану розмову Байдена та Зеленського

Своєю чергою Пленкович зазначив, що добре що ця розмова (між Байденом і Путіним - ред.) відбулась: "Ми можемо, як члени Європейського союзу, розмовляти вже в середу в Брюсселі на зустрічі ЄС і східного партнерства. Безумовно Хорватія бажає миру, діалогу, розмови, не бажає жодного конфлікту, зіткнення".

Що відомо

  • 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна. Першочерговою темою обговорення стала ескалація на кордонах Росії та України; крім того, йшлося про співпрацю у сфері кібербезпеки, регіональні питання та двосторонні відносини.
  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
  • 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року.
  • 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України.
  • Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
  • Президент Володимир Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го.
  • 6 грудня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що російські збройні сили продовжують збільшувати свою присутність на кордоні, чисельність військових Росії поблизу України може зрости до 175 тисяч.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок