Білорусь виключили з Європейської мовної спілки

Білорусь виключили з Європейської мовної спілки

Білорусь виключили з Європейської мовної спілки
. АР

30 червня Белтелерадіокомпанію (БТРК) виключили з Європейської мовної спілки (EBU). Таке рішення прийняли на засіданні виконавчої ради організації.

Як повідомляє Euroradio, з 1 липня БТРК більше не матиме доступу до низки послуг, доступних для членів EBU. Зокрема Білорусь не зможе здійснювати:

  • обмін новинами та музичним контентом;
  • право на трансляцію певних музичних та спортивних подій;
  • юридична, технічна та дослідницька експертиза;
  • служби захисту інтересів.
Читайте також: Європейський мовний союз відмовив Білорусі в участі у "Євробаченні". За що

Згодом у Белтелерадіокомпанії прокоментували виключення з Європейського мовлення.

"Белтелерадіокомпанія з посмішкою і деяким задоволенням вітає довгоочікуваний факт призупинення співпраці з EBU — організацією, у якої не було, немає і ніколи не буде своєї особистої думки", — йдеться у заяві.

У БТРК звинуватили структуру у тому, що в ній "все вирішується в кулуарах" і заявили, що Белтелерадіокомпанія спочатку хотіла сама вийти з союзу.

"Звичайно, в EBU знають, що країни Заходу брали участь у підготовці перевороту в Білорусі. Ми всі знаємо, що члени EBU, громадські мовники низки країн, є обслугою правлячих еліт. Мовники з Польщі, Литви, Чехії — їх репортажі про Білорусь нагадують нам сюжети американського телебачення в найгірші роки", — додали у БТРК.

Водночас рішення про виключення мовника привітала лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська.

"Ми вітаємо рішення Європейської мовної спілки про виключення Білоруського державного телебачення БТРК. Невпинна моторошна пропаганда режиму, що транслює насильство, катування політичних в'язнів, розпалювання ненависті до людей, що вимагають демократії, заслужила на цю надзвичайну заборону", — повідомила опозиціонерка.

Що відомо

  • 30 червня у Білорусі призупинили діяльність Інституту Гете.
  • 28 травня EBU заморозила членство Белтелерадіокомпанії в організації, в тому числі через виробництво "відео, отриманого під примусом", і дала БТРК два тижні на відповідь.
  • 29 червня США заборонили продаж авіаквитків до Білорусі.
  • 28 червня МЗС Білорусі повідомило, що країна вийшла зі Східного партнерства та відкликала посла при ЄС. У ЄС вважають відмову Білорусі від "Східного партнерства" шляхом до подальшої ізоляції.
  • 24 червня Європейський союз ввів секторальні санкції проти Білорусі. Вони стосуються нафтової, банківської, тютюнової сфер, а також технологій для моніторингу зв'язку.
  • 22 червня сім європейських держав, що не входять до Європейського Союзу, приєдналися до санкцій проти Білорусі щодо закриття повітряного простору і заборони польотів для літаків її авіакомпаній. 21 червня Рада міністрів закордонних справ Європейського союзу та Міністерство фінансів США погодили новий пакет санкцій проти Білорусі після захоплення рейсу Ryanair та арешту Романа Протасевича.
  • 21 червня Рада міністрів закордонних справ Європейського союзу та Міністерство фінансів США погодили новий пакет санкцій проти Білорусі після захоплення рейсу Ryanair та арешту Романа Протасевича.
  • Нові санкції стосуються 78 осіб та організацій з Білорусі, зокрема, суддів, слідчих та прокурорів, очільника Слідчого комітету Білорусі Дмитра Гару, заступників генпрокурора Олексія Стука, Геннадія Диска, низки нардепів, посадовців та бізнесменів. Серед господарських об'єктів під санкції потрапили Білаеронавігація, БелАЗ, Мінський автомобільний завод, "Нова нафтова компанія" та низка інших компаній, чиї власники мають зв'язки з режимом Лукашенка.
  • Міністерство фінансів США одночасно з ЄС також опублікувало оновлений санкційний список щодо Білорусі. Під американські санкції потрапили Комітет державної безпеки Республіки Білорусь, внутрішні війська МВС Білорусі, Головне управління з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією МВС Білорусі, прессекретар Лукашенка, командувач внутрішніми військами, голова КДБ Білорусі.
  • 22 червня Міністерство закордонних справ Білорусі розкритикувало новий пакет санкцій, погоджений Радою міністрів закордонних справ ЄС через інцидент із примусовою посадкою літака Ryanair та затриманням опозиціонера Романа Протасевича разом із його дівчиною Софією Сапегою, та пообіцяло запровадити санкції у відповідь.
  • Улітку 2020-го у Білорусі почались масові протести після оголошення результатів виборів президента. Telegram-канал NEXTA став одним із найбільш популярних ресурсів, які висвітлювали протести. Також там публікували пости із закликами до участі в протестах, місцями проведення акцій.
  • 23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським. Блогер летів літаком Ryanair з Афін до Вільнюса. Літак екстрено посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування. У Ryanair це назвали "актом повітряного піратства". Разом із Протасевичем затримали його дівчину – росіянку Софію Сапегу.
  • Майже за добу після затримання Протасевича МВС Білорусі заявило, що він перебуває у СІЗО-1 у Мінську. Там запевнили, що він "не має скарг на здоров'я". Заява стала відповіддю на повідомлення його матері про те, що Протасевич має проблеми із серцем. Також білоруський провладний Telegram-канал опублікував відео із затриманим Протасевичем.
  • В МЗС України назвали затримання білоруського журналіста Протасевича "черговою атакою на свободу слова" та закликали його звільнити. А президент Зеленський доручив підготувати рішення про припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю.
  • Міжнародна організація цивільної авіації заявила, що не закриватиме повітряний простір над Білоруссю після примусової посадки літака Ryanair та затримання Протасевича. Водночас низка авіакомпаній вже посилає свої літаки в обхід.
  • ЄС зупинив інвестиційну допомогу для Білорусі, а увечері 24 травня Рада ЄС офіційно заборонила білоруським авіакомпаніям літати в країни Європи та закликала звільнити Протасевича і Сапегу.
  • Президент США Джозеф Байден засудив вимушену посадку літака в Мінську і затримання активіста Романа Протасевича і назвав інцидент "прямим порушенням міжнародних норм".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок