ЄС готує нові антиросійські санкції

ЄС готує нові антиросійські санкції

ЄС готує нові антиросійські санкції
. Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: europarl.europa.eu

Європейський Союз розробляє новий пакет антиросійських санкцій на випадок, якщо Росія продовжить порушувати міжнародне право у державах-членах ЄС та сусідах Союзу.

Про це у своєму Twitter повідомив Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

"Минулого тижня лідери ЄС обговорили відносини між ЄС і Росією", – написав він.

Посадовець представив повідомлення про відносини між ЄС і Росією, яке він підготував за результатами обговорення спільно з Європейською комісією.

"Останніми роками відносини з Росією різко погіршилися. Росія при президентові Путіні дистанціювалася від Європи шляхом свідомого вибору політики як вдома, так і за кордоном. Ми хотіли б, щоб цей вибір був іншим, але ми повинні виходити з цієї реальності і можливості того, що відносини між ЄС і Росією можуть навіть погіршитися", – зазначається у дописі.

Боррель додав, що на останньому саміті всі лідери ЄС підтвердили свою рішучість працювати над єдиним, довгостроковим і стратегічним європейським підходом, заснованим керівних принципах, які були встановлені Радою у 2016 році, після початку агресії Росії проти України. Він зазначив, що одним із них є протидія навмисним порушенням міжнародного права Росією у державах-членах та у сусідів ЄС, а також захист демократичних цінностей.

"Ми повинні продовжувати підтримувати Україну та її територіальну цілісність, суверенітет і незалежність. Це включає продовження закликів до Росії взяти на себе відповідальність і виконати Мінські домовленості. Ми також будемо продовжувати чинити тиск на Росію у зв'язку з її відмовою співпрацювати з міжнародними зусиллями щодо забезпечення справедливості для жертв аварії літака MH17 над Україною", – наголосив він.

Боррель повідомив, що Рада Європи запросила Єврокомісію підготувати варіанти додаткових обмежувальних заходів, які будуть готові на випадок, якщо Росія продовжить порушувати міжнародне право в наших державах-членах і в наших сусідів. Серед сфер, у яких ЄС планує протистояти Росії – кіберзлочинність, корупція та відмивання грошей.

Що відомо

  • 21 червня ЄС на рік продовжив санкції проти Росії за окупацію Криму.
  • 20 червня радник президента США Байдена пояснив "замороження" 100 мільйонів доларів допомоги Україні.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом. Під час зустрічі Блінкен дав зрозуміти, що Вашингтон очікує від Німеччини "всього можливого", аби президент Росії Володимир Путін не зміг зловживати "Північним потоком-2" для тиску на Україну.
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель наголосила на необхідності діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним.
  • Видання Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що Меркель запропонувала запросити російського президента на саміт з лідерами Євросоюзу. Ініціативу підтримав президент Франції Еммануель Макрон.
  • 24 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що ініціатива відновлення самітів між Росією та Європейським Союзом є "небезпечним" відхиленням від політики санкцій.
  • 25 червня посли Німеччини та Франції запевнили, що ЄС не відновлюватиме саміти із Росією.
  • 16 червня президент США Джозеф Байден та президент Росії Володимир Путін зустрілись у Женеві. Це перша їхня зустріч у статусах очільників держав. У межах зустрічі вони, зокрема, обговорили питання Донбасу.
  • Державний департамент Сполучених Штатів не рекомендуватиме своїм громадянам подорожувати до Росії через загрозу тероризму й обмежені повноваження посольства в країні.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок