Європейський союз подовжив термін дії санкцій за окупацію Криму на рік.
Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.
Дані санкції вперше були введені у червні 2014 року у відповідь на "спроби навмисно підірвати територіальну цілісність України та дестабілізувати країну". Інші обмежувальні заходи ЄС, реалізовані у відповідь агресію проти України, включають економічні санкції, спрямовані на конкретні галузі російської економіки, та індивідуальні обмежувальні заходи.
"ЄС не визнає незаконної анексії Криму та Севастополя Російською Федерацією і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права, відповідно до заяви Верховного представника з питань закордонних справ та політики безпеки від імені ЄС 16 березня 2020 року", – йдеться у заяві ради ЄС.
Санкції включають заборону на цільовий імпорт до Євросоюзу продуктів, що походять з Криму чи Севастополя, а також на інфраструктурні або фінансові інвестиції та туристичні послуги в Криму чи Севастополі.
Крім того, підпадає під заборону експорт певних товарів та технологій до кримських компаній або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах. Також заборонені поставки до РФ товарів та технологій, призначених для розвідки та видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів.
Що відомо
- Європейський Союз запропонував США об'єднати зусилля щодо протидії Росії.
- 17 травня Рада Євросоюзу продовжила на рік дію обмежувальних заходів проти кібератак, зокрема санкції проти російських, китайських та північнокорейських хакерських груп.
- Європарламент ухвалив резолюцію "щодо Росії, справи Олексія Навального, нарощування військ на кордоні України та напади Росії в Чехії", в якій описано механізм впливу на РФ в разі нападу на Україну.
- 30 квітня Росія заборонила в'їзд вісьмом європейським дипломатам та посадовцям, в тому числі Осі Скотт, у відповідь на санкції з боку ЄС щодо шістьох російських громадян.Уся країни ЄС засудили цей крок Кремля.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!