Роздам сповна: 20 нових українських пісень грудня

Роздам сповна: 20 нових українських пісень грудня

Роздам сповна: 20 нових українських пісень грудня
. Ілюстрація: Нікіта Тітов

До цієї збірки увійшли 20 новинок, що видали у грудні Probass & Hardi, alyona alyona, Христина Соловій, TVORCHI, Tember Blanche, WELLBOY, Саша Чемеров, Jerry Heil, Іван Дорн, KOLA, Quest Pistols, MamaRika, KRUTЬ, Monatik, Roxolana, Dorofeeva, Victoria Niro, 2Tone, С23 & Freel, Moisei та Fiinka.

Більшість цих пісень уже зараз можна чути в ефірі першої музичної станції України – Радіо Промінь. Усі новинки 2022 року ви можете послухати у плейлисті шоу нової української музики "Селекція" на Spotify.

Probass & Hardi feat alyona alyona – "Роздам Сповна"

alyona alyona: "Наш новий трек про Україну, українську душу, весь спектр наших рис зараз, українців. Про те, що ми є плечем та підтримкою одне одному, про те, що ми об’єднані, про те, що українська душа може бути і хрестиком на тілі, і вірним другом та товаришем, і м’якенькою травичкою для того, щоб на ній полежати. Всім на світі, що допомагає людині бути сильною, мужньою, відчувати себе потрібною та робити все для того, щоб наша перемога була близькою. Ми всі віримо в нашу перемогу і дуже дякуємо, через таку музику в тому числі нашим ЗСУ за все, що вони роблять для нас".

Христина Соловій – "Юність"

Христина Соловій: "Я писала пісню на прощання з юністю, але вона все ніяк не йшла. Тому я вирішила, що юність — це все-таки стан душі, і скільки років мені б не було, якою б дорослою я не ставала, моя юність біля мене як найкраща подруга. Вона допомогла мені стати кращою версією себе за весь цей важкий рік. Вона допомагала мені бути легкою, пристрасною, іноді — легковажною, але все-таки чесною, щирою і справжньою. Юність дуже зваблива для кожного і кожної з нас: їй нічого не страшно, вона на все здатна, бо не знає, чого не можна.

Моя пісня про те, що українська культура — це супер сексі, і її хочеться не тому, що патріотизм чи так навчили, а саме тому, що вона сильна і зваблива. Музику ми створили ще задовго до війни, мабуть, за рік, з одним із найвідоміших саунд-продюсерів в Україні — Павлом Литвиненком".

TVORCHI – "Heart Of Steel"

TVORCHI: "Наш трек "Heart of Steel", що означає "Сталеве серце", про тих людей, які стикаються з супер важкими ситуаціями. І як би їм болісно не було, вони йдуть вперед посміхаючись і не здаються. Вони незламні. Музику до треку я написав навесні. У той час, коли відбувалися події на "Азовсталі". Коли захисники звідти записували відео. Я дивився відео Дениса Прокопенка, "Калини", і в їхніх очах я бачив силу, мужність і незламність. І під цими емоціями я написав до цієї пісні".

Tember Blanche – "Я Вдома"

Олександра Ганапольська: "Насправді ми не писали пісню "Я вдома" спеціально для конкурсу, але обрали її саме тому, що вона про актуальне. Вона розповідає про те, що ми любимо наш дім, попри все, що відбувається, і ми хочемо бути тут, незважаючи на війну та всі супутні жахи. Що нас не залякати. І що "жити треба там, де нас не лякає смерть", як сказав Сергій Жадан. Я вважаю, що ця фраза чудово описує цю пісню".

WELLBOY – "Додому"

Антон Вельбой: "Пісня "Додому" є частиною нового альбому "8 Марабу". Багато на які питання я відповів сам собі в цьому альбомі. І людям відповів. Прикольні відчуття, коли ти довго плануєш — а потім це виходить, незважаючи на всі обставини. Прем’єра була повністю під загрозою. Кліп і пісні ми завантажили. Люди примудряються слухати, відмічати пісні, є фідбек — це дуже приємно. Альбом в інтернеті, він доступний світові, його слухають, і це дуже круто".

Саша Чемеров – "Місто"

Саша Чемеров: "Пісня "Місто", як і багато тих, які я видав до неї, була написана понад 2 роки тому. Це був початок пандемії, на той момент моя сім’я була за декілька тисяч кілометрів від мене, і не було можливості ні їм потрапити до мене, ні мені до них. Під впливом того настрою та відчуттів я написав пісню "Місто".

Я її намагався записати і видати вже декілька разів до цього, але всі мої пісні виходять якимось чином саме тоді, коли це потрібно. І так сталося, що ця пісня не є виключенням у своїх пророцтвах. Час, коли війна розірвала родини, по всьому світу розкидала їх. Дуже багато самотніх людей. Хтось розходиться назавжди, а чиєсь кохання стає сильнішим у цій ситуації.

Ця пісня саме про відстань, про любов, про те, що відбувається навкруги і про стан людини. Кожна моя пісня відрізняється від попередньої. І тут так само є експеримент і змішування стилів. Щодо наступного року, то вже є декілька синглів, які готуються на початок року. Крім того, готуються шість пісень в джазовій обробці, а також вініл "Димної Суміші" — "В країні ілюзій".

Jerry Heil – "When God Shut The Door"

Jerry Heil: "Пісня була написана на другому, може, на третьому місяці війни, коли психіка ще була ще дуже вразлива, але при цьому мозок вже починав шукати якісь виходи. Якісь логічні пояснення, якусь підтримку в чомусь неземному. І сенси в цьому всьому, які дуже важко – а практично неможливо – знайти. Але ти намагаєшся знайти якісь божественний задум в тому.

І я зрозуміла, що, в принципі, ми це побачили – нам перекрили наше колишнє життя, наче закрили двері до наших зручних умов. Але при цьому ми побачили, як нам допомагає Польща, як нам допомагають люди в Європі, яка в нас є потужна діаспора в Америці. Ми побачили, скільки ще можливостей для розвитку України у світових масштабах. І це так, ніби Бог нам дійсно відкрив нові двері.

Українці зараз платять неймовірну ціну за своє існування, платять людськими життями, але ми ніби розуміємо, що так ми відкриваємо двері для майбутнього наших дітей. Де не буде таких наративів, що хтось приходить рятувати свою мову на наших територіях, не буде такого, що хтось буде казати вже з наших дітей "какая разніца". Уже всього цього просто не існуватиме. Моя пісня про це – про єдність нашого народу в такий тяжкий час".

Іван Дорн – "Нескорена"

Іван Дорн: "Присвячується нескореній вроді вільної та незалежної. Присвячується усім, хто незабаром повернеться додому. "Нескорена" стала офіційним гімном латвійського благодійного марафону "High Five!", мета якого — зібрати гроші для підтримки наших дітей, які зараз тимчасово перебувають у Латвії через російську війну проти України. Усі зібрані кошти будуть спрямовані до фонду Emergency Relief Fund".

KOLA – "Голос"

Настя Прідіус: "Для мене це дуже важлива пісня. Я написала її ще влітку, коли була в Ізраїлі і насправді всі слова в цій пісні - це те, що просто вистрибнуло в мене на музику, бо стан був такий, що ти не розумієш, що ти тут робиш, чому ти саме тут. Ти хочеш просто додому, бо вдома найкраще. Я написала цю пісню, мабуть, про тих людей, які виїхали з України, які дуже сумують, знають, що їхній дім — найкращий. Бо сьогодні я дуже багато їжджу, виступаю і в жодній країні я не знаходжу собі місця.

Також я хотіла сказати, що голос кожного з нас дуже важливий. Коли ти кричиш один - тебе не чують, коли кричимо разом - чують всі. Я хочу, щоб ця пісня спонукала нас і надалі робити те, що ми робимо, бути єдиними, донатити, допомагати, викладати сторіз. Робити все можливе, що може допомогти наблизити нас до нашої перемоги".

Quest Pistols – "Ти Неймовірна"

Quest Pistols: "Ти Неймовірна" — це українська версія хіта, який знають та співають мільйони людей по всьому світові. Вперше українською "Ты Так Красива" Quest Pistols виконали на благодійному концерті на підтримку України у Варшаві. Цей експромт здивував публіку, але аудиторія одразу почала підспівувати. Українською пісня набула більш глибокого значення: це не лише ліричний маніфест почуттів до жінки, але й присвята Україні".

MamaRika – "Зоря"

Анастасія Кочетова: "Це, як завжди, дуже особлива робота. Останнім часом тільки такі пісні народжуються, і мені здається, що це правильно, тому що хочеться своєю музикою говорити про важливе, про те, що дійсно болить. Але цього разу це вже не лірика, а більш динамічна робота, під яку можна трішки відпустити себе і навіть потанцювати.

Але одночасно заряджена на перемогу, адже в кожного з нас всередині палає той вогник, який веде нас по життю і дає сил підніматися та йти вперед знову і знову, незважаючи ні на що. Ця довга, холодна зима стала для нас справжнім випробуванням, але як би ворог не намагався збити нас з вірного шляху, йому це не вдасться. Тому що з кожним випробуванням всі ми, українці, стаємо тільки сильнішими.

Саме тому наша "Зоря" повинна підтримати, зігріти українців у ці темні і холодні часи. Пісню для мене написав мій саунд-продюсер Ваньок Клименко. Вона кілька місяців чекала свого часу, і ми все думали, коли буде доречно її релізнути. І мені здається, що кращого часу, ніж зараз, не придумаєш. Створення її було не простим, досить цікавим, тому що, коли я почула демку, відразу зрозуміла, як я хочу, щоб вона звучала. Але при цьому досягнути результату було непросто: було аж 3 версії аранжування. Зараз я максимально задоволена результатом. Мені здається, що ця пісня дійсно підніме бойовий дух кожного українця, зарядить всіх нас на те, що перемога зовсім скоро".

KRUTЬ – "Колискова"

Марина Круть: "Я написала цю пісню спеціально для відбору. В мене було 4 спроби написати щось, нічого не виходило, і я в передостанній вечір подання заявок написала цю пісню, не знаючи, чи вона пройде. Але я дуже рада, що вона увійшла в цьогорічний відбір. Цією піснею я би хотіла сказати слухачам Європи про те, що війна в Україні не закінчилась.

Ця пісня – свого роду про те, як би мама пояснила своїй дитині, що таке війна, хто такі вороги і як тато захищає свою Неньку. Конкретно в пісні це сказано фразою "Тато береже степи". Вірші написала відома молода івано-франківська поетеса Герда Соняш. Я з нею працюю вже не вперше. Гарда дуже точно описала символізм для цієї пісні, і я дуже тішусь, що слова вийшли саме такі".

Monatik & Roxolana – "Інь Янь"

Roxolana: "Ця пісня мала вийти 25 лютого, але зі зрозумілих причин ми її скасували. Тож 10 місяців ми чекали вдалого моменту, щоб представити цю пісню, адже вона ще є саундтреком до українського фільму "Сусідка". І оскільки фільм виходить 29 грудня, то напередодні ми вирішили запрем’єрити "Інь Янь".

Це пісня про добро, віру в краще, віру в те, що все у нас з вами буде добре. Інь знайде свій Янь, а Янь знайде свій Інь незважаючи ні на що. Співпрацювати з Дімою для мене була величезна мрія, яка здійснилася. І я дуже дякую йому за таку можливість та пропозицію. Звісно, з Дімою було дуже прикольно і класно працювати, адже він магапрофесіонал своєї справи. А ще він дуже добрий та душевний".

Dorofeeva – "Щоб Не Було"

Надя Дорофєєва: "2022 рік був складним і буремним для кожного українця. Для нас з Мішею кращими ліками в цей складний час стали наші почуття та музика. Цю пісню ми написали разом. Вона про кохання, біль та віру одне в одного".

Victoria Niro – "Замало"

Victoria Niro: "Ця пісня є про те, про що ми завжди думаємо, коли залишаємося сам на сам з собою. Автором тексту є мій дуже великий друг і дуже глибока людина Євген Тріплов. Якось я розмовляла зі своїм другом Вітьою "Смурфіком" у відеочаті. Він військовий і "Смурфік" – це його позивний.

І він мені каже: "Знаєш, мені так замало спілкування з тобою". І якраз з цього моменту, після цієї фрази почала з’являтися ідея до пісні. Потім я розповіла цю розмову Жені, і він сказав: "Так, Віко, під час війни нам дійсно замало хвилин бути разом. Таке враження, що нам замало одне одного, замало спілкування. Багато хто поїхав за кордон, ми всі розкидані і шукаємо гарних новин. Хоч їх, можливо, й замало, але скоро їх буде багато, і буде одна, на яку всі чекають".

Й так і є: ми ніби всі разом, але кожен у собі один. І в кожного в голові, я впевнена, проскакують думки, типу "може, я замало допомагаю, замало молюся". Хтось думає: "Як же мені замало спілкування з кимось". Ось так і відбулося написання пісні. І Євген, у нього є такий дар, що він вміє відчувати людей, ситуацію і складати це в неймовірні вірші.

Співаю її також в пам’ять про мого друга Даглій Віктора з позивним "Смурфік", який, на превеликий жаль, загинув 12 листопада під Бахмутом від мінометного обстрілу. Мені його дуже-дуже не вистачає".

2Tone – "Квітка"

2Tone: "Як би це не було банально, це пісня про кохання. Про те кохання, яке іноді буває болючим, заради якого іноді треба попрацювати і яке, може, приносить більше суму, ніж радощів".

С23 & Freel – "Сил Нема"

Андрій Шалімов: "Про що пісня, можна здогадатися вже з назви. У той самий момент, коли вже думаєш опустити руки чи розчаровуєшся, чи переживаєш подібні емоції. На жаль, так склалося, що можливо зараз у багатьох так в нашій країні. Іноді може бути такий стан, що здається, що сил уже далі боротися немає. Але хочемо вас цією піснею надихнути на подальшу боротьбу, на те, щоб люди не опускали руки і продовжували далі битися щосили. Зараз всі ми б’ємося за одне і те саме – за те, щоб далі існувала Україна та всі ми".

Moisei – "I'm Not Alone"

Мойсей Бондаренко: "Ця пісня – про незламність, про переживання та емоції, які я відчував, коли було дуже тяжко. Але я все одно знаходив мотивацію і ставав сильнішим. Скрипка, яку ви чуєте – це бойова скрипка, вона є тим самим саундтреком волі та духу".

Fiinka – "Довбуш"

Fiinka: "Пісню "Довбуш" я написала на основі легендарної пісні про Довбуша "Ой попід гай зелененький". То є дуже відома гуцульська співанка. Написала її за два дні до початку війни, коли вже ворожі танки стояли на наших кордонах. І писала з думкою про те, що немає нам чого боятися. Бо в наших хлопців тече опришківська кров. Кров справжніх супергероїв.

Оскільки Довбуш найвідоміший з опришків, мужній, справедливий, безстрашний, такий красивий, як його оспівують, то будь-яка дівчина хотіла би мати такого в господарстві. І дивіться, як все склалося. Дівки зараз мліють за нашими супергероями, бо інакше наших ЗСУ не назвеш. І я впевнена, що ця суперсила тече у нас по венах, бо передається з покоління в покоління. Це надзвичайно складний рік в нашій історії. І в такий час все дуже тонко і близько сприймається до серця. І хотілося, щоб наш культурний фронт сміливо і чітко обстоював свої границі".

Roxolana – "Дуже Тепла Пісня"

Роксоляна Сирота: "Ви ж також задумувалися, наскільки дивна зима цього року? ялинки з гірляндами нагадують про безтурботні часи, але не дають змоги радіти так, як раніше. Все, що було "святом", заховали люди в гіркий лютий… та не значить, що його немає.

"Дуже тепла пісня" нагадає, що навіть коли все навкруги не так, у кожного з нас є щось, що зігріє, варто лише пошукати і повірити в краще".

Більше музичних добірок

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок