ROXOLANA: "Щоб побороти страх, треба зробити крок йому назустріч"

ROXOLANA: "Щоб побороти страх, треба зробити крок йому назустріч"

ROXOLANA: "Щоб побороти страх, треба зробити крок йому назустріч"
Фото: Марія Веркалець

У співачки ROXOLANA, яка стала відомою широкому загалу після Нацвідбору на Євробачення-2022, війна забрала друга і колегу: звукорежисер її команди Євген Коваленко загинув під час російського ракетного удару по Вінниці. На його честь дівчина видала пісню "Не бійся". В інтерв’ю Ксенії Івась в ефірі "Вікенду нової музики" на Радіо "Промінь" ROXOLANA розповіла про свої страхи та про те, як можна їм протистояти.

"Наші військові щодня втрачають побратимів, але, незважаючи ні на що, продовжують виконувати свою роботу. Ми вирішили, що також маємо сумлінно виконувати свої обов’язки"

Ми співчуваємо тобі, твоїй втраті звукорежисера Євгена Коваленка – трагедії, що сталася у Вінниці. Як ви з командою тримаєтеся?

Тримаємося. Це єдине, що ми можемо робити. Я розумію, що наші хлопці та дівчата з ЗСУ також щодня втрачають побратимів, але, незважаючи ні на що, продовжують виконувати свою роботу. Ми вирішили, що також маємо сумлінно виконувати свої обов’язки.

У тебе вийшла пісня "Не бійся" – про що вона?

Я написала цю пісню на третій день війни і шматочок опублікувала в Інстаграм. Чомусь тоді я вирішила, що випускати її буде недоречно. Мені здавалося, що людям потрібні пісні, які будуть підбадьорювати їх. А після ракетного обстрілу у Вінниці я згадала про цю пісню, вирішила переписати другий куплет і буквально за один день переписала і текст і вокал. Відправила другу, з яким ми пишемо пісні, і на наступний ранок пісня була готова.

"Усі жертви, який поніс наш народ, потрібно сприйняти гідно"

З’явилося лірик-відео на цю пісню, де у фіналі вказані імена людей, що загинули від російського ракетного удару по Вінниці. Чи допомогла ця пісня відпустити твій біль?

Мені здається, цей біль ніколи не зникне. Він може змінитися, трансформуватися. І завжди, коли я згадую про 14 липня, про Женю, мені це болить.

Мої перші відчуття – тотальний страх. Я була готова віддати все, щоб все це зупинилося. Щоб не було жертв. Але саме для того ці обстріли і роблять – щоб ми зламалися. Ми живі, але наша віра сильно похитнулася. Тут потрібно робити все навпаки – не потрібно здаватися, треба йти далі. Тому пісня "Не бійся" про те, що всі ці жертви, який поніс наш народ, потрібно сприйняти гідно. Потрібно не боятися аж до Перемоги.

ROXOLANA: "Щоб побороти страх, треба зробити крок йому назустріч"
Фото: Віталій Бучко

У цій пісні є така фраза "Не бійся рудих хмар". Що це означає?

На третій день війни я монтувала для Інстаграм відео і побачила, що сірі хмари – це ті, коли вже відбувся ракетний удар, а руді хмари з’являються з вогнем. Момент удару. Це те, що ми бачимо щодня.

Чи було в твоєму житті щось таке, чого ти боялася, але тепер переосмислила, поборола?

Я коли щось нове починаю, мені завжди дуже страшно. Я це відчуваю на рівні фізіології. Наприклад, наш перший концерт для військових був на військовому об’єкті. І я пам’ятаю, мені так було страшно — я собі накрутила, що військовий об’єкт — це ціль. Страх нас тримає в рамках, але, щоб його побороти, треба робити крок назустріч.

У тебе вже проанонсовані концерти для військових. Скільки їх буде?

Ні, ми ці концерти не анонсуємо, вони секретні. У нас був ще звичайний тур, але після Вінниці ми скасували усі наступні концерти. Але, можливо, з вересня будемо продовжувати ці концерти, щоб збирати кошти для ЗСУ.

Редакторки текстової версії: Світлана Берестовська та Міла Кравчук.

Підписуйтеся на Радіо "Промінь” у SoundCloud, щоб першими почути нові епізоди подкасту “Вікенд Нової Музики” та дізнаватися про найяскравіші новинки від українських артистів.

Більше інтерв'ю з українськими музикантами

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ