Ізраїль отримав вакцину від COVID-19. Першим вакцинується прем’єр

Ізраїль отримав вакцину від COVID-19. Першим вакцинується прем’єр

Ізраїль отримав вакцину від COVID-19. Першим вакцинується прем’єр
. AP

Перша партія вакцини від COVID-19 обсягом у кілька тисяч доз виробництва Pfizer та BioNTech надійшла до Ізраїлю вранці 9 грудня. Її зустрів прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу, який заявив, що першим випробує на собі препарат.

Як повідомляє The Jerusalem Post, рейс DHL з Брюсселя приземлився в аеропорту Бен-Гуріон в Тель-Авіві невдовзі після 9 години ранку за місцевим часом. Під час короткої урочистої церемонії в аеропорту Нетаньягу заявив, що першим добровільно вакцинується від захворювання.

"Для мене важливо, щоб ізраїльтяни пройшли вакцинацію. Я вірю в вакцини. Я маю намір стати першим в Ізраїлі, хто буде вакцинований", – заявив політик.

Вакцина Pfizer ще не отримала необхідних дозволів для використання в Ізраїлі, але Нетаньягу сказав, що препарат отримає такі дозволи найближчим часом.

За даними видання, партія препарату має надійти на склад ізраїльської фармацевтичної компанії Teva, яка відповідатиме за зберігання вакцин у холодному стані, допоки їх не почнуть застосовувати. Препарат повинен зберігатися при температурі мінус 60-80 градусів за Цельсієм. Для збереження ефективності вакцину слід вводити протягом кількох хвилин після того, як її виймають із морозильної камери.

Міністр охорони здоров'я Ізраїлю Юлій Едельштейн заявив, що тепер країна "бачить світло в кінці тунелю", закликавши при цьому громадськість дотримуватися правил навіть після того, як вакцина стане доступною.

Як зазначає The Times of Israel, Ізраїль планує закупити 8 мільйонів доз вакцини для вакцинації 8 мільйонів громадян. До кінця року країна має отримати половину від цієї кількості препарату.

Що відомо

 • Міністерство охорони здоров’я Канади затвердило вакцину проти COVID-19 від Pfizer.
 • 8 грудня американський регулятор повідомив, що вакцина проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech є ефективною та безпечною.
 • Велика Британія розпочала вакцинацію від COVID-19, першою її отримала 90-річна жінка.
 • Влада Португалії безкоштовно вакцинуватиме своїх громадян від COVID-19.
 • ВООЗ виступає проти примусової вакцинації від COVID-19.
 • 2 грудня Велика Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання.
 • Вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування. ЄС оголосив про готовність придбати 300 мільйонів доз.
 • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
 • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
 • У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці.
 • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
 • 70% українців вважають COVID-19 реальною загрозою особисто для себе та родини, а 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення. При цьому раніше "Рейтинг" оприлюднив результати дослідження, за якими, 40% українців відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.
 • Експерт Федір Лапій заявив, що в Україні навряд чи з’явиться вакцина від COVID-19 власного виробництва, однак не виключено, що влада закупить іноземну вакцину у квітні, ще до отримання державою препарату за програмою COVAX.

На початок