Чи готові українці вакцинуватися від COVID-19. Дані Рейтингу

Чи готові українці вакцинуватися від COVID-19. Дані Рейтингу

Опитування
Чи готові українці вакцинуватися від COVID-19. Дані Рейтингу
. AP

55% українців готові зробити безкоштовне щеплення від COVID-19, а 35% — вакцинувалися б і за гроші. Водночас 40% відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.

Такими є результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного з 18 по 20 листопада.

"55% готові особисто зробити щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде безкоштовною (40% — не готові). Водночас, якщо вакцина буде платною, охочих зробити щеплення менше — 35%, а 57% не будуть робити її у такому випадку. Прихильників безкоштовного вакцинування від коронавірусу більше серед осіб старшого віку, мешканців сіл, а платного — серед молоді і жителів Києва", — йдеться у результатах.

Ставлення до карантину

Соціологи заявляють, що протягом останніх двох тижнів рівень підтримки "карантину вихідного дня" зменшився з 49 до 44% (кількість противників зросла з 49 до 54%). Лише 34% очікують, що внаслідок його запровадження поширення коронавірусу зменшиться, натомість 64% – не погоджуються з цим. Водночас підтримка запровадження "жорсткого карантину" (локдауну) зросла з 36 до 42%. (кількість противників зменшилась з 61 до 55%). Аналогічно, зросла кількість респондентів (з 55 до 58%), які вважають, що поширення коронавірусу внаслідок локдауну зменшиться. При цьому, 58% підтримують введення локдауну на новорічні свята (40% - проти цього).

Крім того, 75% опитаних підтримують введення штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок, 25% — проти цього. У соціологічній службі додали, що 60% підтримують введення штрафів за для закладів, які працюють всупереч "карантину вихідного дня", 37% - не підтримують.

Ставлення до дій влади

Соціологи заявляють, що 59% опитаних часто слідкують за новинами про коронавірус, 21% роблять це інколи, 11% – рідко. 8% взагалі не цікавляться такими новинами. Частіше відстежують новини про коронавірус люди старшого віку та жінки. При цьому 45% українців вважають оптимальними заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом. 30% вважають їх надто м’якими, 11% – навпаки надто жорсткими. За два тижні дещо зросла кількість тих, хто вважає дії влади надто м’якими.

За результатами опитування, 28% українців задоволені діяльністю Міністерства охорони здоров’я у боротьбі з епідемією, не задоволені – 68%. Роботою Міністерства внутрішніх справ задоволені 28%, не задоволені – 60%, не змогли оцінити – 12%. Найбільше серед органів центральної влади опитані не задоволені роботою Кабінету міністрів (72%) та Верховної ради (78%).

Емоційний стан

За даними соціологів, 36% респондентів оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 33% – як напружений. За останні два тижні показники напруженості дещо зросли. Вищий рівень тривожності фіксується серед жінок, старших людей, а також тих, хто частіше відстежують новини про коронавірус.

Довідка. Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів 28-30 листопада 2020 року серед 2,5 тисяч повнолітніх респондентів на підконтрольній території України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Похибка складає не більше 2%.

Що відомо

  • Велика Британія затвердила вакцину проти коронавірусу Pfizer / BioNTech для широкого використання.
  • Раніше опитування компанії Research & Branding Group показало, що 67% українців бояться другої хвилі пандемії COVID-19, але половина не готова робити щеплення.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні вдалося незначним чином зупинити зростання кількості інфікованих на COVID-19, а результати карантину "вихідного дня" буде видно вже наступного тижня.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив що уряд може запровадити жорсткіший локдаун у разі, якщо ініціатива з карантином "вихідного дня" не дасть результатів.
  • Кабінет міністрів може ввести локдаун у двадцятих числах грудня. Які саме обмеження буде передбачати карантин, нардепи не уточнюють.
  • Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість введення локдауну на три тижні у грудні або в січні.
На початок