У Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19

У Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19

У Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19
AP

В американській біотехнологічній компанії Moderna оцінили ефективність вакцини власного виробництва проти COVID-19 у 94,1%. При цьому в компанії заявили про стовідсоткову ефективність препарату при тяжкій формі захворювання.

Як повідомила пресслужба компанії, загалом серед 30 тисяч волонтерів, які брали участь у дослідженні, COVID-19 інфікувалися 196 людей. 185 із них отримували плацебо, а 11 – вакцину. Відтак, ефективність розробленого компанією препарату сягнула 94,1%.

Водночас у Moderna зазначили, що тяжкою формою COVID-19 перехворіли 30 волонтерів. При цьому всі з них замість вакцини отримували плацебо, що свідчить про стовідсоткову ефективність препарату в цьому випадку. Серед усіх волонтерів зафіксували лише один летальний випадок, ця людина теж отримувала плацебо.

Також у компанії зауважили, що проведені дослідження підтверджують, що препарат добре переноситься. Жодних проблем із його безпекою виявити не вдалося.

У компанії повідомили, що 30 листопада подадуть запит до Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) та в Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) на дозвіл використовувати вакцину.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що близько 60-70% населення світу повинні мати імунітет або бути вакциновані, аби зупинити поширення COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує послаблювати карантинні обмеження під час Різдвяних свят, проте вважає, що сувора ізоляція призведе до зростання невдоволення серед населення країн світу.
  • У ВООЗ вважають, що третя хвиля COVID-19 в Європі може відбутися вже на початку 2021 року.
  • Глава американської компанії Moderna Стефан Бансель заявив, що вакцина проти COVID-19 їхнього виробництва буде коштувати від 25 до 37 доларів, в залежності від обсягу закупівлі. До кінця року планується виробництво 20 мільйонів доз вакцини.
  • За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, протягом усього періоду пандемії захворіти на COVID-19 могли близько 10% населення планети.

Вибір редакції

На початок