Португалія безкоштовно вакцинуватиме своїх громадян від COVID-19

Португалія безкоштовно вакцинуватиме своїх громадян від COVID-19

Португалія безкоштовно вакцинуватиме своїх громадян від COVID-19
. Associated Press

Влада Португалії має намір вакцинувати від коронавірусу майже мільйон людей не пізніше, ніж в період з січня по квітень. Усі вакцини проти COVID-19 будуть необов'язковими та безкоштовними.

Як повідомляє ABC News, вакцинація населення здійснюватиметься у три етапи. Перший етап для 10% населення пройде в січні-лютому. Пріоритет буде надаватися особам старше 50 років із захворюваннями серця або легенів, особами у будинках для людей похилого віку, тим, хто лікується у відділеннях інтенсивної терапії, а також працівникам охорони здоров'я, військовим і правоохоронцям. При затримці поставок вакцини, перший етап може бути продовжений до квітня.

Другий етап розрахований на вакцинацію 2,7 млн осіб - люди у віці 65+ років, а також ті, хто хворіють на діабет та ожиріння. Решту громадян Португалії планують вакцинувати на третьому етапі.

Прем'єр-міністр країни Антоніо Коста попередив, що національний план вакцинації має "безліч невизначеностей", зокрема терміни доставки іноземними виробниками ліків і ліцензії на вакцини, які ще не видані владою Європейського Союзу.

Літніх людей вакцинуватимуть на місці, зокрема у будинках для людей похилого віку, а співробітників служби екстреної допомоги - на роботі. Іншим щеплення робитимуть в місцевому медичному центрі, який буде викликати людей на кожному етапі відповідно до інформації в їхній базі даних. Приватні лікарі також зможуть відправляти своїх пацієнтів на вакцинацію.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляє, що Україна веде перемовини про постачання вакцини від COVID-19 з COVAX, а також з німецькою фармацевтичною компанією Pfizer. За його словами, Україна може отримати вакцину наприкінці першого – на початку другого кварталу 2021 року.
  • Після того, як Всесвітня організація охорони здоров'я сертифікує вакцину проти коронавірусу, її планують зареєструвати в Україні за скороченою процедурою.
  • Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання.
  • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
На початок