Україна може закупити вакцину від COVID-19 раніше, ніж отримає її від COVAX – експерт

Україна може закупити вакцину від COVID-19 раніше, ніж отримає її від COVAX – експерт

Ексклюзивно
Україна може закупити вакцину від COVID-19 раніше, ніж отримає її від COVAX – експерт
. AP

В Україні навряд чи з’явиться вакцина COVID-19 власного виробництва, однак не виключено, що влада закупить іноземну вакцину у квітні, ще до отримання державою препарату за програмою COVAX.

Таку думку в ефірі програми "Зворотний відлік" на Суспільному висловив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

Так, на запитання ведучого, чи буде українська вакцина від COVID-19, Лапій відповів, що сумнівається в цьому і наголосив, що не потрібно обмежувати в правах людей, які взагалі не захочуть вакцинуватися. Щодо іноземної вакцини, експерт припустив, що вона може бути закуплена до кінця першого кварталу 2021 року.

"Скоріше за все, держава закупить її раніше, ніж вона дійде за механізмом COVAX, тут у мене є обнадійливі дані, що це може бути квітень або травень", – зазначив Лапій.

При цьому він зауважив, що у разі, якщо вакцина з’явиться на ринку, то держава закуповуватиме її закуповувати для груп ризику.

Також він зауважив, що за програмою COVAX Україна має отримати 8 мільйонів доз для 4 мільйонів українців орієнтовно у червні-липні. При цьому, за словами Лапія, Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики надавала МОЗ рекомендації щодо вакцинації категорій населення.

"Це в першу чергу – медпрацівники, в другу чергу – ЗСУ, в третю чергу – літні люди, які проживають в будинках для пристарілих, і персонал і так далі", – зазначив він.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна веде перемовини про постачання вакцини від COVID-19 з COVAX, а також з німецькою фармацевтичною компанією Pfizer.
  • За його словами, Україна може отримати вакцину наприкінці першого – на початку другого кварталу 2021 року.
  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що уряд рекомендуватиме запровадити жорсткий тритижневий карантин від початку 2021 року.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що транспорт в Україні працюватиме навіть у разі запровадження жорсткого карантину.
  • У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці.
  • Вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування. ЄС оголосив про готовність придбати 300 мільйонів доз.
  • Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання.
  • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
На початок