У Британії першу вакцину від СOVID-19 отримала 90-річна жінка, а другу — Вільям Шекспір

У Британії першу вакцину від СOVID-19 отримала 90-річна жінка, а другу — Вільям Шекспір

Оновлено
У Британії першу вакцину від СOVID-19 отримала 90-річна жінка, а другу — Вільям Шекспір
. АР

У вівторок, 8 грудня, Велика Британія розпочала масову вакцинацію населення від СOVID-19. Першою вакцину отримала 90-річна жінка з Північної Ірландії. Другим став 81-річний житель британського Ворикшира "Білл" Вільям Шекспір.

За даними BBC, тезка видатного поета і драматурга Вільяма Шекспіра родом з графства Ворикшир, де народився письменник.

Як повідомляє видання Sky News, щеплення вакциною Pfizer/BioNTech отримала Маргарет Кінан з містечка Енніскіллен. Жінка сказала, що бути першою для неї стало "привілеєм" і "найкращим раннім подарунком на день народження", оскільки це означає, що вона зможе провести час зі своєю родиною та друзями в Новому році після того, як більшу частину року вона була одна.

Вона також сказала, що стати першою вакцинованою від COVID-19 для неї є "великою честю". Маргарет отримала дозу препарату в університетській лікарні Ковентрі о 6:31 ранку.

Як повідомляє BBC, програма спрямована на захист найбільш уразливих груп населення. Вакцинація не буде обов'язковою, а першими, хто отримають препарат, стануть люди старші за 80 років, мешканці будинків для літніх людей та їхні працівники, а також медичні працівники.

Велика Британія стане першою країною у світі, яка почне використовувати вакцину Pfizer після того, як її використання схвалили на минулому тижні.

Виконавчий директор NHS England Саймон Стівенс сказав, що вакцинація стала "вирішальним поворотним моментом в боротьбі з коронавірусом" і триватиме "щонайменше до весни". Він також закликав людей бути обережними та дотримуватись карантинних обмежень.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що день старту вакцинації знаменує собою "величезний крок вперед у боротьбі Великої Британії з коронавірусом". Утім він також додав, що поки програма набирає обертів, важливо дотримуватися коронавірусних правил у зимовий період.  Крім цього міністри попередили, що тимчасові обмеження можуть бути суттєво послаблені до Великодня.

Велика Британія замовила у Pfizer і BioNTech 40 млн доз вакцини для вакцинації 20 млн осіб. На першому етапі влада розраховує використати 800 тисяч доз. Незабаром має з'явитися ще близько 10 мільйонів доз. Вакцина поставляється з Бельгії, де її виробляють.

Вакцина Pfizer використовує крихітний фрагмент генетичного коду COVID-19 і "вчить" організм боротися з коронавірусом. Також вона зміцнює імунітет. У ході клінічних випробувань вакцину тестували на людях, однак ніколи раніше не була схвалена для широкого використання.

Новий препарат повинен зберігатися при температурі близько -70°C і транспортуватися в спеціальних ящиках, упакованих в сухий лід. Після доставки його можна зберігати в холодильнику до п'яти днів.

Що відомо

  • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що близько 60-70% населення світу повинні мати імунітет або бути вакциновані, аби зупинити поширення COVID-19.
На початок