ВООЗ виступає проти примусової вакцинації від COVID-19

ВООЗ виступає проти примусової вакцинації від COVID-19

ВООЗ виступає проти примусової вакцинації від COVID-19
. SkyNews

У Всесвітній організації охорони здоров’я виступають проти примусової вакцинації від COVID-19 та вважають, що вона має бути добровільною та свідомою.

Про це під час брифінгу ВООЗ 7 грудня заявила директорка відділу Всесвітньої організації охорони здоров'я з імунізації Кетрін О'Брайан.

"Я не думаю, що вимагати – це той напрямок, за яким слід рухатися, особливо з вакцинами ", – заявила Браян.

За її словами, люди повинні мати можливість вирішувати самостійно, чи користуватись вакциною.

"Кожна людина буде самостійно ухвалювати рішення про цінність вакцини, особливо в цей час, коли так багато людей постраждали і вже сталися смертельні випадки", – зауважила Браян.

Окрім того, вона закликала активніше поширювати інформацію про вакцини та їхні випробування, а також наголосила, що джерело, яке надаватиме інформацію про вакцинацію, має викликати довіру.

"Ми хочемо, щоб люди були повністю поінформовані про докази й про те, що регулятори вивчають їх, щоб дати рекомендації та ухвалити рішення", – розповіла О'Брайан.

Директор ВООЗ із питань надзвичайних ситуацій Майкл Раян також висловився проти примусової вакцинації.

"Проблема обговорення, яке ми повинні провести між собою з нашими людьми – це питання про те, що є особистою відповідальністю в порівнянні з тим, що є вимогою закону", – зауважив він.

На думку Раяна, уряди країн мають не примушувати людей робити вакцинацію, а переконувати їх у її необхідності.

Що відомо

 • Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій вважає, що в Україні навряд чи з’явиться власна вакцина COVID-19, однак не виключено, що влада закупить іноземну вакцину у квітні, ще до отримання державою препарату за програмою COVAX.
 • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна веде перемовини про постачання вакцини від COVID-19 з COVAX, а також з німецькою фармацевтичною компанією Pfizer.
 • За його словами, Україна може отримати вакцину наприкінці першого – на початку другого кварталу 2021 року.
 • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що уряд рекомендуватиме запровадити жорсткий тритижневий карантин від початку 2021 року.
 • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що транспорт в Україні працюватиме навіть у разі запровадження жорсткого карантину.
 • У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці.
 • Вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування. ЄС оголосив про готовність придбати 300 мільйонів доз.
 • Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання.
 • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
 • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
 • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.

На початок