Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання

Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання

Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання
. AP

Велика Британія затвердила вакцину проти коронавірусу Pfizer / BioNTech для широкого використання.

Як повідомляє BBC, розробники заявляють, що вакцина захищатиме від зараження COVID-19 на 95%. Імунізація людей з пріоритетних груп населення може розпочатися найближчими днями.

"Національна служба охорони здоров'я готова розпочати вакцинацію на початку наступного тижня (з 7 грудня — ред.)", — написав міністр охорони здоров'я Британії Метт Хенкок у Twitter.

Британія вже замовила 40 мільйонів доз, яких достатньо, аби вакцинувати 20 мільйонів людей, зробивши їм по два щеплення. Незабаром має з'явитися ще близько 10 мільйонів доз.

Вакцина Pfizer використовує крихітний фрагмент генетичного коду COVID-19 і "вчить" організм боротися з коронавірусом. Також вона зміцнює імунітет. У ході клінічних випробувань вакцину тестували на людях, однак ніколи раніше не була схвалена для широкого використання.

Новий препарат повинен зберігатися при температурі близько -70°C і транспортуватися в спеціальних ящиках, упакованих в сухий лід. Після доставки його можна зберігати в холодильнику до п'яти днів.

Експерти склали попередній список людей з групи підвищеного ризику, які можуть першими отримати вакцину. На першому місці знаходяться мешканці і персонал будинків для людей похилого віку, далі — люди, старші за 80 років, а також медичні та соціальні працівники.

Видання зазначає, що вакцина є "найшвидшим перетворенням концепції у реальність", оскільки лише за 10 місяців довелося пройти ті ж етапи виробництва, які зазвичай охоплюють десятиліття. Водночас підкреслюється, що людям все одно потрібно зберігати пильність і дотримуватися карантинних обмежень, таких як носіння медичних масок і тестування осіб з підозрою на коронавірус.

Що відомо

  • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що близько 60-70% населення світу повинні мати імунітет або бути вакциновані, аби зупинити поширення COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує послаблювати карантинні обмеження під час Різдвяних свят, проте вважає, що сувора ізоляція призведе до зростання невдоволення серед населення країн світу.
  • Голова американської компанії Moderna Стефан Бансель заявив, що вакцина проти COVID-19 їхнього виробництва буде коштувати від 25 до 37 доларів, в залежності від обсягу закупівлі. До кінця року планується виробництво 20 мільйонів доз вакцини.
  • За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, протягом усього періоду пандемії захворіти на COVID-19 могли близько 10% населення планети.
На початок