Американська вакцина від COVID-19 продемонструвала 90% ефективність. ЄС закупить 300 мільйонів доз

Американська вакцина від COVID-19 продемонструвала 90% ефективність. ЄС закупить 300 мільйонів доз

Американська вакцина від COVID-19 продемонструвала 90% ефективність. ЄС закупить 300 мільйонів доз
. AP

Вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування. ЄС оголосив про готовність придбати 300 мільйонів доз цієї вакцини.

Про успішний результат випробувань повідомила пресслужба компанії Pfizer.

У третій фазі клінічних випробувань вакцини від американських компаній брали участь 43 538 добровольців. З усіх піддослідних після вакцинування на COVID-19 захворіло 10%. У компанії наголосили, що оцінка ефективності вакцини не остаточна, в міру продовження досліджень відсоток може змінитися.

Раніше Управління з продовольства і медикаментів США повідомляло, що готове до закупівель вакцини від COVID-19 в разі, якщо її ефективність становитиме хоча б 50%. Pfizer сподівається отримати від управління дозвіл на використання їх препарату після двомісячного моніторингу добровольців, які отримали свою другу дозу.

Згідно з наявними прогнозами, компанії Pfizer і BioNTech здатні виробити 50 мільйонів доз вакцини у 2020 році та більше одного мільярда - у 2021.

Реакція ЄС

Після оприлюднення інформації про результати випробувань вакцини від Pfizer і BioNTech, Європейська комісія повідомила, що готова підписати контракт на закупівлю 300 мільйонів доз цього препарату, щойно завершиться його ліцензування.

"Відмінні новини від Pfizer і BioNTech Group про успішні результати їх останнього клінічного випробування вакцини від COVID-19. Європейська наука працює! Європейська комісія незабаром підпише з ними контракт на 300 мільйонів доз. А поки юудемо продовжувати захищати один одного", – заявила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Що відомо

  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
  • За словами Ляшка, планується використання вакцини фірми AstraZeneca та американської Novavax. Кожній країні буде поставлятися препарат одного типу.
  • Вакцина компанії AstraZeneca і Оксфордського університету успішне тестування фаз 1 і 2. Нині триває тестування на учасниках.
  • Вакцина від COVID-19, розроблена українськими вченими, успішно пройшла випробування на живих людських клітинах.
На початок