У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці

У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці

У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці
. AP

Американська біотехнологічна компанія Moderna заявила, що розроблена компанією вакцина від COVID-19 здатна забезпечити імунітет, щонайменше, на три місяці.

Як повідомляється на сайті компанії, проведені дослідження підтвердили, що високий рівень нейтралізуючих антитіл зберігався в учасників досліджень протягом 119 днів після першої вакцинації. Дослідження проводив Національний інститут алергії та інфекційних захворювань (NIAID), який входить до складу Національних інститутів охорони здоров’я США (NIH).

"Вакцина мРНК-1273 призводила до вироблення високого рівня зв’язуючих та нейтралізуючих антитіл, рівень яких із часом, як і очікувалось, дещо знизився, але залишався високим у всіх учасників протягом трьох місяців після ревакцинації", – йдеться у повідомленні.

Також у компанії повідомили, що дослідження не виявило жодних серйозних небажаних явищ, спричинених введенням вакцини.

Під час дослідження фахівці спостерігали за групою із 34 людей різного віку. Вчені вивчали їхню імунну реакцію починаючи з першого етапу клінічних випробувань препарату.

Вакцина компанії Moderna складається з двох доз. Другу дозу вводять за 28 днів після використання першої.

Що відомо

  • Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання.
  • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що близько 60-70% населення світу повинні мати імунітет або бути вакциновані, аби зупинити поширення COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує послаблювати карантинні обмеження під час Різдвяних свят, проте вважає, що сувора ізоляція призведе до зростання невдоволення серед населення країн світу.
  • Голова американської компанії Moderna Стефан Бансель заявив, що вакцина проти COVID-19 їхнього виробництва буде коштувати від 25 до 37 доларів, в залежності від обсягу закупівлі. До кінця року планується виробництво 20 мільйонів доз вакцини.
  • За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, протягом усього періоду пандемії захворіти на COVID-19 могли близько 10% населення планети.

На початок