BioNTech і Pfizer подали заявку на реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 в ЄС

BioNTech і Pfizer подали заявку на реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 в ЄС

BioNTech і Pfizer подали заявку на реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 в ЄС
. Ілюстративне фото/Pixabay

Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.

У разі, якщо агентство надасть умовний дозвіл, це може потенційно дозволити розпочати застосування вакцини Pfizer і BioNTech в Європі до кінця 2020 року, йдеться у пресрелізі компаній.

Такий дозвіл, відомий як CMA, надається лікам, які задовольняють термінові незабезпечені медичні потреби пацієнтів.

"В інтересах охорони здоров'я заявники можуть отримати умовний дозвіл на продаж таких ліків, коли користь від їхньої негайної доступності перевищує ризик наявних менш вичерпних даних, ніж зазвичай вимагається", – повідомляється на сайті агентства.

При цьому заявник повинен мати можливість надати вичерпні клінічні дані в майбутньому.

"Сьогоднішнє оголошення є ще однією ключовою віхою в наших зусиллях виконати нашу обіцянку зробити все можливе для подолання цієї страшної кризи, враховуючи критичну потребу в галузі охорони здоров'я", – зазначив у пресрелізі голова та генеральний директор Pfizer доктор Альберт Бурла.

Раніше Pfizer і BioNTech заявили, що аналіз результатів клінічних випробувань їхньої вакцини проти показав, що вона на 95% запобігає зараженню COVID-19. За словами виробників, вакцина під назвою BNT162b2 стає ефективною проти вірусу за 28 днів після введення першої дози.

Що відомо

  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що близько 60-70% населення світу повинні мати імунітет або бути вакциновані, аби зупинити поширення COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує послаблювати карантинні обмеження під час Різдвяних свят, проте вважає, що сувора ізоляція призведе до зростання невдоволення серед населення країн світу.
  • У ВООЗ вважають, що третя хвиля COVID-19 в Європі може відбутися вже на початку 2021 року.
  • Глава американської компанії Moderna Стефан Бансель заявив, що вакцина проти COVID-19 їхнього виробництва буде коштувати від 25 до 37 доларів, в залежності від обсягу закупівлі. До кінця року планується виробництво 20 мільйонів доз вакцини.
  • За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, протягом усього періоду пандемії захворіти на COVID-19 могли близько 10% населення планети.
На початок