"Загалом безпечна й ефективна". Американський регулятор оцінив вакцину Pfizer

"Загалом безпечна й ефективна". Американський регулятор оцінив вакцину Pfizer

"Загалом безпечна й ефективна". Американський регулятор оцінив вакцину Pfizer
. AP

Консультативний комітет Управління продовольства і медикаментів США (FDA) підтвердив ефективність та безпечність вакцини проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech.

Про це повідомляє CNN зі посиланням на оприлюднений FDA звіт.

Як зазначає видання, Управління дійшло висновку, що ефективність вакцини BNT162b2 проти COVID-19 сягає позначки у 95%.

"Документ підтверджує, що ефективність вакцини проти COVID-19 становить 95%, яка досягається щонайменше за сім днів після введення другої дози", – йдеться у повідомленні.

Ці дані відповідають заявленій ефективності, про яку раніше повідомляла компанія Pfizer. При цьому пропонований режим дозування вакцини передбачає введення двох доз по 30 мкг з інтервалом у 21 день.

Водночас у документі наголошується, що вакцина, судячи з усього, здатна забезпечити "деякий захист" від захворювання вже після введення однієї дози, проте поки що досліджень на цю тему бракує.

Читайте також: Хто отримає вакцину від COVID-19 першим і скількох можуть вакцинувати

Також у FDA дійшли висновку, що загалом вакцина є безпечною. Найпоширенішими побічними реакціями на її введення стали реакції в місці ін'єкції, стомлюваність, головний біль, біль у м'язах, озноб, болі в суглобах та лихоманка. При цьому важкі побічні реакції спостерігалися у менш ніж 4,6% учасників випробувань. Переважно вони стосувалися літніх людей та з’являлися після введення другої дози.

Також у FDA зазначили, що 6 смертей учасників випробувань, найімовірніше, були обумовлені природними причинами та не були пов’язані із вакциною. Водночас регулятор вважає, що даних про безпечність вакцини для дітей до 16 років, вагітних, а також людей з послабленим імунітетом, поки що недостатньо.

10 грудня FDA планує скликати нараду незалежних вчених, на якій обговорять ефективність та безпечність вакцини. Очікується, що регулятор ухвалить остаточне рішення протягом кількох наступних днів після розгляду. У разі схвалення вакцини в першу чергу її отримають медичні працівники та американці, які проживають у будинках для літніх людей.

Що відомо

  • Експерт Федір Лапій заявив, що в Україні навряд чи з’явиться вакцина від COVID-19 власного виробництва, однак не виключено, що влада закупить іноземну вакцину у квітні, ще до отримання державою препарату за програмою COVAX.
  • У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці.
  • Вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування. ЄС оголосив про готовність придбати 300 мільйонів доз.
  • Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання.
  • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
  • 70% українців вважають COVID-19 реальною загрозою особисто для себе та родини, а 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення. При цьому раніше "Рейтинг" оприлюднив результати дослідження, за якими, 40% українців відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.

На початок