У ГУР розповіли, скільки ракет і дронів виробляє Росія протягом місяця

У ГУР розповіли, скільки ракет і дронів виробляє Росія протягом місяця

У ГУР розповіли, скільки ракет виробляє Росія протягом місяця
. Ракета Х-101. Фото: naked-science.ru

Росія виробляє близько 115-130 стратегічних ракет та 100-115 ракет оперативно-тактичного класу на місяць. За останні місяці виробництво не збільшилося. Крім того, у Росії розгорнуто щонайменше дві лінії виробництва "шахедів", які здатні випускати 330-350 дронів.

Про це станом на січень 2024 року розповів представник Головного управління розвідки Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький у інтерв’ю РБК-Україна.

Відповідаючи на запитання про обсяги виробництва в РФ ракет із дальністю понад 350 кілометрів, Скібіцький сказав, що  наразі максимальні показники залишаються такими ж, як у жовтні минулого року.

“Це близько 115—130 стратегічних ракет. Однак вони можуть відрізнятись залежно від місяця. Рівень виробництва залежить від завантаження потужностей, від комплектуючих, адже дуже багато деталей  у тих же Х-101, "Кинджала", "Калібра" — іноземного виробництва", — сказав представник ГУР.

Скібіцький відзначив, що за рахунок того, що російські підприємства, які займались постачанням комплектуючих, перебувають під міжнародними санкціями, Росія багато втратила.

"А своїми аналогами вона не може покрити власні потреби. Знову ж таки, наприклад, у грудні вони взагалі не виробляли деякі види ракет, був нульовий показник — як плановий, так і фактичний", — сказав  Скібіцький.

За його словами, зараз росіяни намагаються тримати певний стратегічний резерв. Як правило, це близько 30% від наявних запасів.

"Яскравий приклад — з середини вересня росіяни не застосовували ані Х-101, ані "Калібр". Відбувалось накопичення цих ракет. До того ж ми чітко розуміємо, що все вироблене відразу поставляється на поле бою. Якщо говорити про випущені крилаті ракети, то під час атак фіксувались вироби III, IV кварталу випуску. Це вкотре свідчить про те, що в них запаси не дуже великі і те, що виробляється, відразу застосовується проти нашої держави", — пояснив Скібіцький.

Він додав, що, вся лінійка Х-31, Х-35, Х-29, Х-59 виробляється здебільшого з російських комплектуючих.

"Крім того, це ракета зовсім іншого класу — вона не стратегічна. Це керовані авіаційні ракети. Відповідно, і цілі, для яких вони можуть застосовуватись, теж інші. Ці ракети, Х-31 і Х-59, спрямовані насамперед на засоби протиповітряної оборони, на наші радіолокаційні станції, які необхідно уразити ворогу перед або під час завдання масованих ударів", — пояснив представник ГУР.

Він розповів, що виробництво залежить від типу ракети. За його словами, росіяни мають можливість виробляти 100-115 ракет саме цього оперативно-тактичного класу Х-31, Х-59.

Виробництво іранських дронів-камікадзе в РФ

Крім того, за словами Скібіцького, у Росії розгорнуто щонайменше дві лінії виробництва, які здатні випускати 330-350 дронів-камікадзе.

Представник ГУР зазначив, що у грудні було наймасованіше застосування "шахедів".

"Якщо я не помиляюсь, то в грудні ворог застосував близько 770-780 цих ударних БПЛА. Йдеться лише про ті, що були нами зафіксовані. Адже є ще певний відсоток – орієнтовно 4% – тих, які не долітають, не стартували або вибухнули відразу після запуску. У нас є підтверджені дані з російської сторони, що трапляються і такі випадки", — сказав він.

Щодо виробництва дронів, то за словами Скібіцького, у росіян перший контракт передбачав постачання безпілотних літальних апаратів з території Ірану, а після цього вони налагодили власне виробництво і воно вже працює на території Росії, зокрема в Єлабузі.

"Там на сьогодні розгорнуто мінімум дві лінії виробництва. Але здебільшого компоненти надходять з інших країн. Наступне, що на сьогодні вдалося Москві – це налагодження виробництва планера – корпусу цих БПЛА. Їх уже виробляє Росія самостійно", — сказав він.

Представник ГУР зазначив, що зараз процес виробництва і постачання деталей не замикається лише на Ірані — більше запчастин, деталей для дронів тепер йдуть з інших країн.

"Наша оцінка полягає в тому, що РФ здатна і вона вже виробляє або збирає безпілотні літальні апарати саме на своїй території. Про це свідчать, по-перше, ті фрагменти, які ми знаходимо після ворожих атак. По-друге, якщо говорити про двигуни в "шахедах", то раніше вони були максимум двох різних фірм, натомість зараз йдеться мінімум про 3-4 різні фірми, в тому числі і китайські", — зазначив Скібіцький.

За його словами, мета Москви – до 2026 року вийти на повний, замкнений цикл виробництва таких безпілотників на території Росії.

"Я не впевнений, що їм вдасться замінити або знайти російський аналог, наприклад, електронної бази – мікросхем, чіпів тощо. Але стартери, корпус, бойову частину, двигуни, інші елементи навігаційної системи на сьогодні РФ здатна виготовляти", — сказав представник ГУР.

Скібіцький додав, що за оцінками розвідки, росіяни можуть виготовити, стільки вони, наприклад, зробили протягом грудня, 330-350 одиниць дронів-камікадзе.

"Але, знову ж таки, це залежить від того, чи є деталі, бо, наприклад, можуть бути корпуси, бойові частини, але немає двигунів. Що могли – зібрали і чекають тільки на двигуни. Прийшли двигуни – і відповідно, кількість готових виробів зросте, їх буде більше ніж 300", — сказав він.

Водночас представник ГУР наголосив, що, як і у випадку з ракетами, всі "шахеди" або так звані "Герань-2", що виготовляються в РФ, відразу йдуть на бойове застосування.

"І тому ми й бачимо різну кількість безпілотників, що застосовуються. Грудень показав, що навіть якщо у ворога і були якісь запаси, то вони на сьогодні вичерпуються, і всі ці БПЛА, які запускаються, буквально надходять з конвеєра", — пояснив Скібіцький.

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї 42 новими деталями російських авіаційних ракет Х-59.

На початок