Допомога Україні від США сприяє зростанню американської економіки — Блінкен

Допомога Україні від США сприяє зростанню американської економіки — Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен
Державний секретар США Ентоні Блінкен. AP/Alex Brandon

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що військова допомога Україні сприяє створенню більшої кількості робочих місць та зростанню американської економіки.

Про це дипломат повідомив на брифінгу після зустрічі зі своїм британським колегою Девідом Кемероном 7 грудня.

"Якщо ви подивитеся на інвестиції, які ми зробили в оборону України, стане ясно, що 90% допомоги у сфері безпеки, яку ми надали, фактично було витрачено тут, в Сполучених Штатах", — сказав Блінкен.

Держсекретар підкреслив, що це "призвело до більшого створення робочих місць у США та зростання американської економіки".

"Це на додаток до важливості підтримки Києвом глобальної політики та національної безпеки Сполучених Штатів", — додав дипломат.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Підтримка передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок