Лише невелика група республіканців хоче тримати допомогу для України у заручниках — Білий дім

Лише невелика група республіканців хоче тримати допомогу для України у заручниках — Білий дім

Лише невелика група республіканців хоче тримати допомогу для України у заручниках — Білий дім
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, фото: AP

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі розповів, що у США є ще кілька тижнів, а потім закінчаться ресурси для військової підтримки України.

Відповідну заяву посадовець зробив під час брифінгу 7 грудня.

"Це має бути неприйнятним для будь-кого. І ми знаємо, що є сильна двопартійна підтримка. Лише невелика група республіканців хоче тримати цю допомогу в заручниках", — сказав Кірбі.

Своєю чергою речниця Білого дому Карін Жан-П'єр назвала "приголомшливим" те, що Сполучені Штати дійшли до моменту, що "республіканці у Конгресі готові зробити Путіну подарунок — найбільший подарунок — на який він міг би сподіватися".

"Вони граються з нашою національною безпекою", — зазначила спікерка.

Представниця адміністрації американського президента наголосила, що шлях вперед чіткий: необхідно ухвалити запит Джо Байдена стосовно додаткового фінансування потреб нацбезпеки США, який включає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, а також посилення південного кордону.

"Конгрес має просуватися дуже швидко, бо час спливає. Зараз наше бюро з питань законодавчої діяльності, адміністративно-бюджетне управління і рада нацбезпеки Білого дому підтримують тісний зв’язок із законодавцями", — додала Жан-П'єр.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Підтримка передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок