Перейти до основного змісту
У Раді зібрали голоси на звернення до спікера Стефанчука щодо заборони УПЦ МП

У Раді зібрали голоси на звернення до спікера Стефанчука щодо заборони УПЦ МП

Верховна рада
Верховна рада України. Facebook/ВРУ

У Верховній Раді України зібрано 226 підписів на звернення до голови парламенту Руслана Стефанчука щодо внесення в зал на голосування заборони Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

Про це у Facebook повідомила нардепка від партії "Голос" Юлія Клименко, яка ініціювала збір голосів.

"226 підписів народних депутатів зібрано за звернення до Руслана Стефанчука щодо внесення в зал на голосування заборони московської церкви (УПЦ МП — ред.), отже голоси в залі є", — йдеться у дописі Клименко.

23 вересня спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що сумнівається у тому, що Верховній раді знайдеться достатня кількість голосів для заборони діяльності УПЦ МП в Україні, якщо такі законопроекти будуть внесені.

"Парламент — це механізм, який ухвалює рішення колективно. І мені здається, що поки немає 226 голосів навколо такого важливого законодавчого акту, виносити його у залу, провалювати для того, щоб просто потішити РФ, то це просто безглуздо і юридично і політично безвідповідально", — зазначив Стефанчук.

Що відомо про заборону УПЦ МП в Україні

У реєстрі релігійних організацій та офіційних документах Українська православна церква не має приставки Московський патріархат. Назву УПЦ (МП) ще можна побачити у звіті Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті за 2021 рік.

Навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.

Депутати Хмельницької міськради позбавили права на користування УПЦ МП територією Свято-Покровського собору, де сталася сутичка між колишнім військовим та священнослужителем. Рішення підтримали одноголосно. Також на сесії заборонили усім релігійним організаціям УПЦ МП користуватись земельними ділянками, які перебувають в комунальній власності громади.

Митрополит УПЦ МП Онуфрій та ще понад 20 священнослужителів церкви мають російське громадянство, мовиться в розслідуванні "Української правди". В УПЦ МП назвали цю інформацію "недостовірною та маніпулятивною" і заявили, що митрополит Онуфрій є громадянином України від народження і паспортами інших держав не володіє.

Митрополит УПЦ МП Онуфрій визнав, що мав російський паспорт, однак начебто ніколи ним "не цікавився", а після вторгнення РФ в Україну "полишив російське громадянство.

Депутати Рівненської облради на позачерговій сесії проголосували за заборону УПЦ МП на території області. Також вони звернулись до Кабміну із проханням припинити договори оренди з релігійними організаціями, які не виконують вимоги українського законодавства.

Діяльність УПЦ МП також заборонили на Волині — за рішення одноголосно проголосували депутати облради.

Топ дня

Вибір редакції

На початок