Перейти до основного змісту
Бербок: "Майбутнє України — в ЄС, наша спільнота свободи розшириться від Лісабона до Луганська"

Бербок: "Майбутнє України — в ЄС, наша спільнота свободи розшириться від Лісабона до Луганська"

Бербок: "Майбутнє України — в ЄС, наша спільнота свободи розшириться від Лісабона до Луганська"
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. МЗС ФРН

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що українці, звільняючи власну землю від окупантів, "розширюють свій шлях" у Європейському союзі.

Про це дипломатка повідомила під час спілкування з журналістами у рамках зустрічі глав МЗС держав ЄС у Києві, передає кореспондентка Суспільного.

"Майбутнє України — в Євросоюзі, у нашій спільноті свободи, і незабаром вона розшириться від Лісабона до Луганська. З кожним селом, з кожним метром, який звільняє Україна, з кожним метром, де вона рятує своїх людей, вона також розширює свій шлях у ЄС", — зазначила Бербок.

Міністерка запевнила, що західні партнери й друзі підтримуватимуть Київ на шляху євроінтеграції. Водночас підкреслила, що "Україна на тлі жахливої агресії з боку РФ здатна проводити реформи, які вражають".

Раніше глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель наголосив, що вступ України покладе край "сонній сієсті" у питанні розширення ЄС.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Топ дня

Вибір редакції

На початок