Україна не погодиться на варіант повільної інтеграції до ЄС — Шмигаль

Україна не погодиться на варіант повільної інтеграції до ЄС — Шмигаль

Україна не погодиться на варіант повільної інтеграції до ЄС — Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна не погодиться на варіант повільної інтеграції до Євросоюзу.

Про це посадовець повідомив у інтерв'ю Politico.

"Ми хочемо бути повноправним членом, тому що Україна сьогодні є унікальною державою у світі, яка заплатила таку величезну ціну за своє бажання стати членом ЄС. Жодна інша країна-кандидат ніколи не мала такої величезної підтримки населення — понад 90 відсотків — які бажають, прагнуть і хочуть стати повноправним членом об'єднаної Європи", — зазначив глава уряду.

Як пише Politico, Франція та Німеччина наполягають на альтернативному варіанті повного членства в Європейському союзі, що базується на чотирьох різних концентричних колах членства.

"Україна не погодиться на варіант повільної інтеграції до ЄС. Ми докладаємо максимум зусиль, аби Україна стала повноправним членом Євросоюзу. Це має вирішальне значення для всіх українців", — зазначив Шмигаль

Прем'єр-міністр вказав, що розширення Європейського союзу — "це, зрештою, політичне рішення країн-членів і додав: "Я впевнений, що протягом двох років ми будемо повністю готові бути частиною ЄС".

Раніше віцепрем'єр-міністрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що в Євросоюзі є загальний консенсус щодо відкриття переговорів про членство України.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

На початок